Modellista Yaris: mini hot-hatch

Není sice z dílen Toyoty, ale dostane se do sériové výroby. 150 koní a samosvorný diferenciál slibují mnoho zážitků za volantem.

Na tokijské autoshow se objevil zajímavý Yaris, který upoutal širokou veřejnost, hlavně tu sportovněji založenou. Společnou prací úpravců Modellista a Toyota Racing Development vznikl koncept, který se již zanedlouho dostane do prodeje, prozatím však jen na japonském trhu.

Pod kapotou ostrého Yarisu je turbem přeplňovaná patnáctistovka. Jde o agregát z předchozí generace Yarisu T-Sport. Motor tak poskytuje vozu velmi slušnou dynamiku, na stovku se dostane pod osm sekund a zastaví se až při rychlosti 215 km/h. Co je však podstatnější, úpravci se pohráli se sériovým podvozkem, který dostal snížení o 20 mm, tvrdší pružiny, tlumiče a silnější stabilizátory. Aby toho nebylo málo, Yaris dostal samosvorný diferencál. To je u vozů této kategorie věc nevídaná.

Při pohledu na ostrý Yaris zvenku zaujmou mohutné nárazníky, ten přední dostal velké otvory pro přístup vzduchu k mezichladiči stlačeného vzduchu. Zajímavý vzhled doplňují sedmnáctipalcová kola OZ.

Ani uvnitř není Yaris žádnou tuctovkou. Jemně modifikovaný interiér dostal kvalitnější materiály, některé prvky jsou potaženy jemnou kůží a nezapomnělo se ani na drobnůstky jako ukazatel plnícího tlaku turbodmychadla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Modellista Yaris Turbo

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků