Model Bugatti Veyron stojí jako Škoda Fabia. Jediný kus na světě je dokonale věrný originálu

Model auta za cenu kompaktního hatchbacku vznikl přímo ve spolupráci s automobilkou Bugatti.

Amalgam Collection, prestižní britský výrobce modelů aut, představuje veřejnosti jedno ze svých vrcholných děl v podobě Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse White Edition. Firma na modelu spolupracovala se samotnou automobilkou, aby jen jednomu majiteli udělala radost naprostou věrností originálu.

Černou nic nezkazíš. Bugatti ukazuje speciální Chirony Noire Duo, karbonem nešetří

Černou nic nezkazíš. Bugatti ukazuje speciální Chirony Noire Duo, karbonem nešetří

Automobilka poskytla výkresy i originální soubory CAD, se kterými tak mohlo toto unikátní dílo vzniknout. Hotový model byl po dokončení poslán do Bugatti, kde byl důkladně prozkoumán designéry a inženýry, kteří následně potvrdili jeho dokonalost. Model v měřítku 1:8 už svého majitele má, vyšel ho na 12 tisíc dolarů (274.000 Kč).

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

Firma Amalgam Collection začala svou cestu již v roce 1995, kdy vyráběla perfektní prototypy vysavačů Dyson. Dnes platí za světového lídra ve výrobě exkluzivních modelů aut. Světová špička si svá díla samozřejmě nechá řádně zaplatit, podobné sumy jako za tento Veyron tak nejsou ojedinělé.

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako poslední vůz své třídy nabízí i karoserii kombi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing. Čtvrtá generace modelu měla světovou premiéru 4. května 2021 prostřednictvím unikátní virtuální prezentace.

První jízdy s prototypy 4. generace • Ceny a výbava • Nejlevnější verze • Minitest Škoda Fabia III Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

včera | Stanislav Kolman | 4 příspěvky
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line: Bejby nebude sedět v koutě!

Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line

Městskou krabičku se sportovním vzhledem asi nebudou všichni brát úplně vážně. V Hyundai i10 se 100koňovým přeplňovaným motorem se však skrývá víc, než se na první pohled zdá.

7.  5.  2021 | Jan Mička