Móda SUV má další oběť. Seat Alhambra za pár dnů skončí, ale ne úplně všude

Seat Alhambra se s produkcí má rozloučit již za pár dní. Volkswagen Sharan jej má následovat na konci roku.

Britský magazín Autocar informuje, že produkce španělského MPV Seat Alhambra skončí na konci tohoto měsíce. Historie prostorného rodinného vozu se začala psát v roce 1995, kdy se na autosalonu v Ženevě představil první prototyp. Produkce začala hned rok poté v továrně Volkswagen AutoEuropa v Portugalsku.

Seatu pomáhá s aerodynamikou vozů superpočítač. Má výkon jako 40.000 laptopů

Seatu pomáhá s aerodynamikou vozů superpočítač. Má výkon jako 40.000 laptopů

Německý dvojník Volkswagen Sharan pak prý bude v produkci pokračovat až do konce tohoto roku. Seat Alhambra vydržel na trhu 24 let a za dobu svého působení si prošel dvěma generacemi. První generace vozu sdílela komponenty nejen s Volkswagenem, ale i s Fordem Galaxy. Ford se s MPV zatím neloučí, naopak nyní investoval do hybridní technologie.

Obří MPV s velkorysým prostorem pro posádku a sedmi sedadly se údajně stahuje kvůli obrovské popularitě vozů SUV. Ty již více než dekádu ukrajují z koláče praktických rodinných vozů a předurčují je k záhubě. Stačí se podívat na statistiky prodejů v minulém roce.

Mitsubishi zkřížilo crossover a MPV. Zaujal by výsledek i evropského zákazníka?

Mitsubishi zkřížilo crossover a MPV. Zaujal by výsledek i evropského zákazníka?

Seat Alhambra si podle statistik Svazu dovozců automobilů v Česku loni pořídilo 126 zákazníků. V širším měřítku se však Seatu Alhambra daří. Ústředí Seatu uvedlo, že se navzdory poklesu segmentu MPV loni prodalo 23.700 kusů modelu, což v porovnání s rokem 2018 představuje nárůst o 6,3 procenta.

Seat na tomto základě uvedl, že v současnosti není důvod přestat alhambru vyrábět. Nezávisle na doporučení ústředí se však mohou jednotlivé trhy rozhodnout, zda vůz budou nadále prodávat, nebo ne. S ohledem na to se britské zastoupení Seatu rozhodlo s prodejem modelu Alhambra skončit.

Test Seat Alhambra 2.0 TDI DSG AWD FR-Line – Taťka sporťák

Test Seat Alhambra 2.0 TDI DSG AWD FR-Line – Taťka sporťák

Seat Alhambra se v Česku stále prodává s motory 2.0 TDI. Startuje na částce 940.900 Kč ve výbavě Style, která zahrnuje 19palcová kola, třízónovou klimatizaci, navigaci, tempomat či asistent pro hlídání v jízdním pruhu. Vyšší výbava Excellence je o 32.000 Kč dražší. Navíc přidává sledování slepého úhlu, chromový paket exteriéru nebo bezklíčové odemykání vozu.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 73 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků