Móda Shooting Braků nezná hranic. Tento kus vzniká na základě Porsche Boxster

Porsche Boxster byste zrovna nenazvali praktickým autem. Po přestavbě od jisté nizozemské firmy by už tento popis nicméně mohl být příhodný.

Zakázkových přestaveb různých vozů na karoserii shooting brake jsme už pár viděli. Nedávno se třeba objevilo stylové Ferrari 612 Scaglietti a do ještě praktičtějšího kombíku již pár koumáků přetvořilo i Teslu Model S. Ještě překvapivější základ si však nyní vybrala nizozemská dílna Van Thull Development. Shooting brake totiž dělá z Porsche Boxster.

Nové Porsche 911 Turbo najíždí testovací kilometry. Přesáhne výkon 600 koní?

Nové Porsche 911 Turbo najíždí testovací kilometry. Přesáhne výkon 600 koní?

Specialista na práci s kompozitními materiály se na tuto zakázku vrhl sebevědomě a první snímky rozpracovaného vozu již zaplnily sociální sítě. Projekt technicky vychází ze staré generace Boxsteru 986, na jejímž konci bude mít roadster od Porsche praktičtější karoserii s větším kufrem, ačkoliv motor zůstává nadále uložený uprostřed.

Znáte Tango T600? Mikroautíčko zvládlo až 240 km/h, jedno měl i George Clooney

Znáte Tango T600? Mikroautíčko zvládlo až 240 km/h, jedno měl i George Clooney

Aby přitom dílna držela trochu krok s moderní dobou, Boxsteru dala i zajímavý facelift. Přední maska tedy připomíná a vlastně i používá díly 911 GT3 generace 997, kdežto zádi propůjčila svítilny 911 generace 991 a nový zadní nárazník se středově umístěnými koncovkami opět odkazuje na ostrý model GT3.

Nové Porsche 911 už dostává i manuální převodovku. Jde o výbavu bez příplatku

Nové Porsche 911 už dostává i manuální převodovku. Jde o výbavu bez příplatku

Stavba má před sebou ještě hodně práce a Van Thull Development zatím neposkytuje žádné další informace o technice vozu. Ani neupřesňuje, z jakého vozu pochází zadní okno se stěračem (nějaké tipy?). Zajímavé přitom také bude vidět, jak si dílna poradí s tvorbou interiérových panelů. O výsledku ještě určitě napíšeme.

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4

Když na vás Jimny pohlédne svým roztomilým kukučem, není ani třeba klást onu známou otázku „Chcete mě?“. Tehle roztomilej kříženeček je totiž moc hodnej, má rád projížďky po lese, ale umí se chovat i ve městě, hodí se k dětem i na práci, moc toho nespapá a vejde se skoro všude. Toho prostě chcete, o tom není sporu. Ale zaprvé není všechno jen a jen růžové, a pak je tu ještě jedna zásadní otázka: Automat, nebo manuál? Pečlivě jsme vyzkoušeli oba.

včera | Petr Schnagl | 29 příspěvků
První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků