Mocný Ford Mustang GT500 se do Evropy nepodívá. Kvůli emisím

Letošní Festival rychlosti v Goodwoodu byl jednou z mála příležitostí, kdy se ten nejdivočejší kůň dal spatřit na našem kontinentu.

Fakt, že je Ford Mustang nejprodávanějším sportovním vozem na světě a v Evropě se těší stále větší popularitě, nic nemění na tom, že jeho nejsilnější produkční verze se nenacpe do přísných emisních limitů, jejichž splnění je podmínkou k prodeji na starém kontinentu. Magazínu Muscle Cars and Trucks (jak typicky americký název, že?) to sdělil Jim Owens z marketingu Fordu.

Mustang slaví 55 let od uvedení. Edice Mustang55 může mít jednou velkou cenu

Mustang slaví 55 let od uvedení. Edice Mustang55 může mít jednou velkou cenu

Hřmotný motor 5.2 V8 tak bude k mání pouze na domácím trhu, v Mexiku a zemích Středního východu. Je to obrovská škoda, protože jen za první kvartál letošního roku se prodeje modelu v Evropě oproti loňsku zvedly o 27 %. Není pochyb o tom, že část koláče by příští rok patřila i GT500, které by k evropskému Fordu mohlo přilákat nové zákazníky. 

To nejbrutálnější, co si tak třeba český zákazník může dopřát, je klasické GT s osmiválcem 5,0 litru, respektive může zajít ještě dál a pořídit si speciální edici Bullitt, která už dávno není limitovaná, ale má své pevné místo v nabídce. Neříkáme, že to bohatě nestačí. Buďme za to rádi.

Ford Mustang Shelby GT500 oficiálně: Má přes 700 koní a pouze automat

Ford Mustang Shelby GT500 oficiálně: Má přes 700 koní a pouze automat

Vrchol potravního řetězce Mustangů tak v Evropě nekoupíte. Co si tu ale můžete dopřát, je vrchol nabídky Jeepů. S maximálně nasazeným osmiválcem se tu dá za docela rozumné peníze pořídit Jeep Grand Cherokee Trackhawk, tedy řádný americký bouchač v pravém slova smyslu.

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 73 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků