Mocný Ford Mustang GT500 se do Evropy nepodívá. Kvůli emisím

Letošní Festival rychlosti v Goodwoodu byl jednou z mála příležitostí, kdy se ten nejdivočejší kůň dal spatřit na našem kontinentu.

Fakt, že je Ford Mustang nejprodávanějším sportovním vozem na světě a v Evropě se těší stále větší popularitě, nic nemění na tom, že jeho nejsilnější produkční verze se nenacpe do přísných emisních limitů, jejichž splnění je podmínkou k prodeji na starém kontinentu. Magazínu Muscle Cars and Trucks (jak typicky americký název, že?) to sdělil Jim Owens z marketingu Fordu.

Mustang slaví 55 let od uvedení. Edice Mustang55 může mít jednou velkou cenu

Mustang slaví 55 let od uvedení. Edice Mustang55 může mít jednou velkou cenu

Hřmotný motor 5.2 V8 tak bude k mání pouze na domácím trhu, v Mexiku a zemích Středního východu. Je to obrovská škoda, protože jen za první kvartál letošního roku se prodeje modelu v Evropě oproti loňsku zvedly o 27 %. Není pochyb o tom, že část koláče by příští rok patřila i GT500, které by k evropskému Fordu mohlo přilákat nové zákazníky. 

To nejbrutálnější, co si tak třeba český zákazník může dopřát, je klasické GT s osmiválcem 5,0 litru, respektive může zajít ještě dál a pořídit si speciální edici Bullitt, která už dávno není limitovaná, ale má své pevné místo v nabídce. Neříkáme, že to bohatě nestačí. Buďme za to rádi.

Ford Mustang Shelby GT500 oficiálně: Má přes 700 koní a pouze automat

Ford Mustang Shelby GT500 oficiálně: Má přes 700 koní a pouze automat

Vrchol potravního řetězce Mustangů tak v Evropě nekoupíte. Co si tu ale můžete dopřát, je vrchol nabídky Jeepů. S maximálně nasazeným osmiválcem se tu dá za docela rozumné peníze pořídit Jeep Grand Cherokee Trackhawk, tedy řádný americký bouchač v pravém slova smyslu.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků