Mocný Ford Mustang GT500 se do Evropy nepodívá. Kvůli emisím

Letošní Festival rychlosti v Goodwoodu byl jednou z mála příležitostí, kdy se ten nejdivočejší kůň dal spatřit na našem kontinentu.

Fakt, že je Ford Mustang nejprodávanějším sportovním vozem na světě a v Evropě se těší stále větší popularitě, nic nemění na tom, že jeho nejsilnější produkční verze se nenacpe do přísných emisních limitů, jejichž splnění je podmínkou k prodeji na starém kontinentu. Magazínu Muscle Cars and Trucks (jak typicky americký název, že?) to sdělil Jim Owens z marketingu Fordu.

Mustang slaví 55 let od uvedení. Edice Mustang55 může mít jednou velkou cenu

Mustang slaví 55 let od uvedení. Edice Mustang55 může mít jednou velkou cenu

Hřmotný motor 5.2 V8 tak bude k mání pouze na domácím trhu, v Mexiku a zemích Středního východu. Je to obrovská škoda, protože jen za první kvartál letošního roku se prodeje modelu v Evropě oproti loňsku zvedly o 27 %. Není pochyb o tom, že část koláče by příští rok patřila i GT500, které by k evropskému Fordu mohlo přilákat nové zákazníky. 

To nejbrutálnější, co si tak třeba český zákazník může dopřát, je klasické GT s osmiválcem 5,0 litru, respektive může zajít ještě dál a pořídit si speciální edici Bullitt, která už dávno není limitovaná, ale má své pevné místo v nabídce. Neříkáme, že to bohatě nestačí. Buďme za to rádi.

Ford Mustang Shelby GT500 oficiálně: Má přes 700 koní a pouze automat

Ford Mustang Shelby GT500 oficiálně: Má přes 700 koní a pouze automat

Vrchol potravního řetězce Mustangů tak v Evropě nekoupíte. Co si tu ale můžete dopřát, je vrchol nabídky Jeepů. S maximálně nasazeným osmiválcem se tu dá za docela rozumné peníze pořídit Jeep Grand Cherokee Trackhawk, tedy řádný americký bouchač v pravém slova smyslu.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

dnes | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 75 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků