Mnichovská MPV končí. Řady 2 Gran Tourer a Active Tourer nedožijí další generace

Motor uložený vpředu napříč a pohon předních kol úplně nesouhlasí s filozofií značky. U rodinného MPV to však nebylo tak podstatné.

Pravda, dvojice modelů BMW řady 2 Active Tourer a Gran Tourer působí v portfoliu značky tak trochu jako pěst na oko. BMW se chtělo tenkrát vytáhnout na Mercedes-Benz třídy B a pustilo se do výroby vlastních minivanů.

BMW 2 Active Tourer má po faceliftu. Poznáte vůbec nějaký rozdíl?

BMW 2 Active Tourer má po faceliftu. Poznáte vůbec nějaký rozdíl?

Jejich život je však již u konce. Jak prozradil Peter Henrich, produktový manažer automobilky BMW britskému magazínu Autocar, modely řady 2 Active Tourer a Gran Tourer skončí se současnou generací. Podle něj prý modely nejsou v centru toho, o co automobilka stojí.

Možná to má ale co dělat i s tím, že prodeje v poslední době klesaly. Nezapomněl však dodat, že se v BMW pokusí tyto vozy transformovat v SUV. Nebudou tak tedy mít žádnou přímou náhradu, ale mohou vzniknout zcela jiné modely.

BMW 8 Gran Coupé konečně oficiálně: Je to krásný cesťák pro asijské golfisty

BMW 8 Gran Coupé konečně oficiálně: Je to krásný cesťák pro asijské golfisty

I když je život mnichovských MPV u konce, neznamená to, že šlo o propadák. Ba naopak, modelům se podařilo přitáhnout ke značce zcela nové zákazníky a v roce 2016 se jenom v Evropě prodalo dokonce přes sto tisíc kusů této dvojice.

Ve výsledku nešlo o špatná auta, jak jsme se přesvědčili ve srovnávacím testu modelu Active Tourer s Volkswagenem Golf Sportsvan. Budou vám MPV od BMW chybět? Nebo se bez nich obejdete?

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků