Mnichovská MPV končí. Řady 2 Gran Tourer a Active Tourer nedožijí další generace

Motor uložený vpředu napříč a pohon předních kol úplně nesouhlasí s filozofií značky. U rodinného MPV to však nebylo tak podstatné.

Pravda, dvojice modelů BMW řady 2 Active Tourer a Gran Tourer působí v portfoliu značky tak trochu jako pěst na oko. BMW se chtělo tenkrát vytáhnout na Mercedes-Benz třídy B a pustilo se do výroby vlastních minivanů.

BMW 2 Active Tourer má po faceliftu. Poznáte vůbec nějaký rozdíl?

BMW 2 Active Tourer má po faceliftu. Poznáte vůbec nějaký rozdíl?

Jejich život je však již u konce. Jak prozradil Peter Henrich, produktový manažer automobilky BMW britskému magazínu Autocar, modely řady 2 Active Tourer a Gran Tourer skončí se současnou generací. Podle něj prý modely nejsou v centru toho, o co automobilka stojí.

Možná to má ale co dělat i s tím, že prodeje v poslední době klesaly. Nezapomněl však dodat, že se v BMW pokusí tyto vozy transformovat v SUV. Nebudou tak tedy mít žádnou přímou náhradu, ale mohou vzniknout zcela jiné modely.

BMW 8 Gran Coupé konečně oficiálně: Je to krásný cesťák pro asijské golfisty

BMW 8 Gran Coupé konečně oficiálně: Je to krásný cesťák pro asijské golfisty

I když je život mnichovských MPV u konce, neznamená to, že šlo o propadák. Ba naopak, modelům se podařilo přitáhnout ke značce zcela nové zákazníky a v roce 2016 se jenom v Evropě prodalo dokonce přes sto tisíc kusů této dvojice.

Ve výsledku nešlo o špatná auta, jak jsme se přesvědčili ve srovnávacím testu modelu Active Tourer s Volkswagenem Golf Sportsvan. Budou vám MPV od BMW chybět? Nebo se bez nich obejdete?

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků