MMC Kamikaze IPV: pekelná tříkolka

Představte si stařičký Velorex. Zesilte rám, dejte tam motor z ďábelské Suzuki Hayabusa, který je s turbodmychadlem naladěn na výkon 294 kW (rovných 400 k), a poháněné zadní kolo vyměňte za 78 cm široké monstrum zabalené do pneumatiky. Přidejte pár vychytávek a výsledkem bude MMC Kamikaze.
MMC Kamikaze IPV: pekelná tříkolka

Martino Motor Company (MMC) poskládal zajímavou tříkolku, kde samotný název Kamikaze IPV (Integrated Performance Vehicle) předesílá, že nepůjde o žádný klasický stroj. Za cenu 66 800 eur si pořídíte vozidlo, které má před sedadlem čtyřválcovým motor ze Suzuki Hayabusa. V motocyklu agregát o objemu 1,3 l produkuje 129 kW (175 k), ale v tříkolce má díky turbodmychadlu s mezichladičem stlačeného vzduchu výkon 294 kW (rovných 400 k). A při celkové hmotnosti 453 kg už asi tušíte, že Kamikaze IPV bude po čertech zběsilý stroj.

Motor spolupracuje s manuální šestistupňovou převodovkou, která přenáší výkon na zadní, 18palcové kolo o šířce 78 cm. Konstrukce za zadním kolem je známá z dragsterů a má zabraňovat překlopení tříkolky při zběsilých akceleracích. O bezpečnost pilota se stará anatomická skořepina s čtyřbodovým pásem a mohutný ochranný oblouk za sedadlem. Dynamické parametry výrobce zatím nezveřejnil, ale ve zrychlení lze očekávat famózní čísla.


MMC Kamikaze IPV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků