Mitsuoka Orochi Kabuto, výkonná lekce japonštiny

Položme si jasnou otázku. Existuje nějaký známý současný supersport z Japonska? Nějaká silniční placka ve stylu Enza, Murciélaga, Zondy nebo Corvette? NSX je minulostí, Skyline GT-R alespoň prozatím rovněž. Takové auto budeme zkrátka hledat jen těžko a otázkou je, proč v zemi výkonům zaslíbené nejsou podobné projekty denním chlebem.

Každopádně toto se rozhodla změnit japonská společnost Mitsuoka, která postavila v roce 2001 model Orochi, který je odvozen právě od legendární Hondy NSX. Tedy japonského supersportu především devadesátých let, který dokázal úspěšně prohnat kdejaké Ferrari.

Jenže doba postoupila a dnes už NSX a tedy ani odvozený model Orochi konkurenci nestačí. Proto přichází Orochi Kabuto. Jedná se o upravený model, který doznal drobnějších a větších změn zároveň. Vše zůstalo v podstatě stejné, pouze byla mírně upravena aerodynamika a karbon nahradil některé plechové díly, tím se ušetřilo na váze.

Horší je, že výkon tohoto supersportu se příliš nezměnil. Šestiválec o objemu 3,3 litru disponuje výkonem jen 172 kW (230 k), což je opravdu bída. Je sice pravda, že v Japonsku je z tohoto pohledu omezen maximum výkonu, ale je zase pravdou, že automobilky své vozy staví a dimenzují tak, že po vyjetí z autosalonu nasadíte jen turbo a rázem máte výkon dvojnásobný. Zda je tomu i u tohoto vozu ovšem netušíme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mitsuoka Orochi Kabuto

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků