Mitsuoka Orochi Kabuto, výkonná lekce japonštiny

Položme si jasnou otázku. Existuje nějaký známý současný supersport z Japonska? Nějaká silniční placka ve stylu Enza, Murciélaga, Zondy nebo Corvette? NSX je minulostí, Skyline GT-R alespoň prozatím rovněž. Takové auto budeme zkrátka hledat jen těžko a otázkou je, proč v zemi výkonům zaslíbené nejsou podobné projekty denním chlebem.

Každopádně toto se rozhodla změnit japonská společnost Mitsuoka, která postavila v roce 2001 model Orochi, který je odvozen právě od legendární Hondy NSX. Tedy japonského supersportu především devadesátých let, který dokázal úspěšně prohnat kdejaké Ferrari.

Jenže doba postoupila a dnes už NSX a tedy ani odvozený model Orochi konkurenci nestačí. Proto přichází Orochi Kabuto. Jedná se o upravený model, který doznal drobnějších a větších změn zároveň. Vše zůstalo v podstatě stejné, pouze byla mírně upravena aerodynamika a karbon nahradil některé plechové díly, tím se ušetřilo na váze.

Horší je, že výkon tohoto supersportu se příliš nezměnil. Šestiválec o objemu 3,3 litru disponuje výkonem jen 172 kW (230 k), což je opravdu bída. Je sice pravda, že v Japonsku je z tohoto pohledu omezen maximum výkonu, ale je zase pravdou, že automobilky své vozy staví a dimenzují tak, že po vyjetí z autosalonu nasadíte jen turbo a rázem máte výkon dvojnásobný. Zda je tomu i u tohoto vozu ovšem netušíme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mitsuoka Orochi Kabuto

 

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků