Mitsuoka Orochi Kabuto, výkonná lekce japonštiny

Položme si jasnou otázku. Existuje nějaký známý současný supersport z Japonska? Nějaká silniční placka ve stylu Enza, Murciélaga, Zondy nebo Corvette? NSX je minulostí, Skyline GT-R alespoň prozatím rovněž. Takové auto budeme zkrátka hledat jen těžko a otázkou je, proč v zemi výkonům zaslíbené nejsou podobné projekty denním chlebem.

Každopádně toto se rozhodla změnit japonská společnost Mitsuoka, která postavila v roce 2001 model Orochi, který je odvozen právě od legendární Hondy NSX. Tedy japonského supersportu především devadesátých let, který dokázal úspěšně prohnat kdejaké Ferrari.

Jenže doba postoupila a dnes už NSX a tedy ani odvozený model Orochi konkurenci nestačí. Proto přichází Orochi Kabuto. Jedná se o upravený model, který doznal drobnějších a větších změn zároveň. Vše zůstalo v podstatě stejné, pouze byla mírně upravena aerodynamika a karbon nahradil některé plechové díly, tím se ušetřilo na váze.

Horší je, že výkon tohoto supersportu se příliš nezměnil. Šestiválec o objemu 3,3 litru disponuje výkonem jen 172 kW (230 k), což je opravdu bída. Je sice pravda, že v Japonsku je z tohoto pohledu omezen maximum výkonu, ale je zase pravdou, že automobilky své vozy staví a dimenzují tak, že po vyjetí z autosalonu nasadíte jen turbo a rázem máte výkon dvojnásobný. Zda je tomu i u tohoto vozu ovšem netušíme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mitsuoka Orochi Kabuto

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků