Mitsuoka je stále krásně bizarní. A nová reklama modelu Galue je úžasně hrozná

Správná propagace je základem úspěchu každého nového auta. A „zdravé“ sebevědomí automobilky je rovněž důležité, jak nyní dokazuje i japonská Mitsuoka.

Mitsuoka je už dlouhá léta tím bizarním výrobcem automobilů, jehož vozy mohou zaujmout nejspíš jenom opravdu výstřední jedince nezapadající do šedé většiny. Už jen samotný „neo-barokní“ designový směr modelů Mitsuoky je vskutku prapodivný a mnohým přijde vcelku úsměvný. Navíc, když pod skořápkou takto „pseudo“ honosných vozů je zcela normální technika.

Nepřipadá vám Toyota Prius dost agresivní? Japonci mají řešení

Nepřipadá vám Toyota Prius dost agresivní? Japonci mají řešení

Tak například poslední generace modelu Galue, který stojí na základu sedanu Nissan Teana. Ani samotný Nissan by si nedovolil svůj komfortní model propagovat tak očividně noblesním způsobem. V případě Mitsuoky je to ale jiný případ a nejnovější reklama na Galue se snaží model vyobrazit jako epický úspěch motorismu. Což samozřejmě berte s dávkou sarkasmu.

Nicméně pokud někdo o koupi Galue opravdu začne přemýšlet, záběry reklamy už budou posledním impulsem k návštěvě dealera Mitsuoky. Zamrzlé vodopády, vlny oceánu, polární záře, blesky, tryskající lávu a noční městské panorama totiž doplňují podobné „úžasné“ záběry na křivky vozu, jeho levně vypadající kola a interiér převzatý přímo od Nissanu, samozřejmě vůbec neladící s exteriérem.

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Kdo by tomu odolal? Úsměvný designový směr automobilky tak pochopitelně umocňuje i podobné úsměvná propagační stránka věci. Mimochodem, zájemce o Galue shání Mitsuoka i mimo Japonsko, jelikož nabízí i variantu s levostranným řízením. Prodejce značky najdete překvapivě i ve Velké Británii a Monaku.

Modelová nabídka Mitsuoky je kompletně bizarní. Kromě Galue se v portfoliu nachází i další sedan s podobným designem Ryugi (základ Toyota Corolla Axio) nebo dvojka sporťáků Himiko (se vzhledem starých britských roadsterů) a Rock Star (připomínající starý Chevrolet Corvette). Oba však stojí na základě Mazdy MX-5.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

dnes | Jan Mička
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 8 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků