Mitsuoka je stále krásně bizarní. A nová reklama modelu Galue je úžasně hrozná

Správná propagace je základem úspěchu každého nového auta. A „zdravé“ sebevědomí automobilky je rovněž důležité, jak nyní dokazuje i japonská Mitsuoka.

Mitsuoka je už dlouhá léta tím bizarním výrobcem automobilů, jehož vozy mohou zaujmout nejspíš jenom opravdu výstřední jedince nezapadající do šedé většiny. Už jen samotný „neo-barokní“ designový směr modelů Mitsuoky je vskutku prapodivný a mnohým přijde vcelku úsměvný. Navíc, když pod skořápkou takto „pseudo“ honosných vozů je zcela normální technika.

Nepřipadá vám Toyota Prius dost agresivní? Japonci mají řešení

Nepřipadá vám Toyota Prius dost agresivní? Japonci mají řešení

Tak například poslední generace modelu Galue, který stojí na základu sedanu Nissan Teana. Ani samotný Nissan by si nedovolil svůj komfortní model propagovat tak očividně noblesním způsobem. V případě Mitsuoky je to ale jiný případ a nejnovější reklama na Galue se snaží model vyobrazit jako epický úspěch motorismu. Což samozřejmě berte s dávkou sarkasmu.

Nicméně pokud někdo o koupi Galue opravdu začne přemýšlet, záběry reklamy už budou posledním impulsem k návštěvě dealera Mitsuoky. Zamrzlé vodopády, vlny oceánu, polární záře, blesky, tryskající lávu a noční městské panorama totiž doplňují podobné „úžasné“ záběry na křivky vozu, jeho levně vypadající kola a interiér převzatý přímo od Nissanu, samozřejmě vůbec neladící s exteriérem.

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Kdo by tomu odolal? Úsměvný designový směr automobilky tak pochopitelně umocňuje i podobné úsměvná propagační stránka věci. Mimochodem, zájemce o Galue shání Mitsuoka i mimo Japonsko, jelikož nabízí i variantu s levostranným řízením. Prodejce značky najdete překvapivě i ve Velké Británii a Monaku.

Modelová nabídka Mitsuoky je kompletně bizarní. Kromě Galue se v portfoliu nachází i další sedan s podobným designem Ryugi (základ Toyota Corolla Axio) nebo dvojka sporťáků Himiko (se vzhledem starých britských roadsterů) a Rock Star (připomínající starý Chevrolet Corvette). Oba však stojí na základě Mazdy MX-5.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků