Mitsubishi zkřížilo crossover a MPV. Zaujal by výsledek i evropského zákazníka?

V Indonésii nyní značka vyrábí sedmimístné MPV se zvýšeným podvozkem. Výsledek se do Evropy nejspíš nepodívá.

Mitsubishi představilo nový model s názvem Xpander Cross. Svůj život začal jako sedmimístné MPV s názvem Xpander již v roce 2017. Nynější přídomek Cross mu přidal výbavu pro poněkud dobrodružnější cesty, než jsou ty s dětmi ze školy. Xpander byl navržen v Indonésii. Zde se také vyrábí a exportuje například do Egypta, Filipín nebo Vietnamu.

Nové Mitsubishi ASX má české ceny. Je o něco dražší, důvod má i pod kapotou

Nové Mitsubishi ASX má české ceny. Je o něco dražší, důvod má i pod kapotou

Na první pohled vám tento vůz bude nejspíš připadat jako obludnost a na ten druhý to zřejmě o moc lepší nebude. Nám připomíná velké tenisky, které se nosily v 90. letech na skateboard. Xpander Cross ale není jenom odvážný, on bude také fungovat. Výchozí model je čtvrtým nejprodávanějším modelem automobilky Mitsubishi.

Novinka je o 50 milimetrů širší, což způsobují i robustnější blatníky a všemožné ochranné plasty. Podvozek je vyšší o dva centimetry a jeho světlá výška tak nyní dělá 225 milimetrů. I 17palcová kola se tak na autě poněkud ztrácí. Ke standardní paletě barev se nyní připojují i oranžová a šedá.

Vrátí se Mitsubishi Lancer Evolution? Pomoci by mohl příští Renault Megane R.S.

Vrátí se Mitsubishi Lancer Evolution? Pomoci by mohl příští Renault Megane R.S.

Interiér je velmi spartánský. Nabízí sklopnou druhou řadu sedadel v poměru 60:40 a třetí řadu sedadel sklopnou v poměru 50:50. Pod kapotou je benzínový čtyřválec o objemu 1,5 litru. Produkuje výkon 77 kW (105 koní) a všechen se posílá na přední nápravu pomocí pětistupňové manuální převodovky. Je to prostě zcela jednoduché auto.

Jen škoda, že se nenabízí s pohonem všech kol. Co myslíte, uchytilo by se takové auto i na našem trhu, nebo se spokojíte s Dacií Lodgy Stepway?

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

dnes | Petr Schnagl | 1 příspěvek
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 141 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků