Mitsubishi Xpander Cross je pravou definicí crossoveru. Zvládne město i bleskové povodně, takto vypadá po faceliftu

Specifické modely pro asijský trh nás baví kombinací praktičnosti, jednoduchosti a dostupnosti. I tento rodinný „Myšák.“

Tento zajímavý model Mitsubishi je ve výrobě od konce toku 2017 a do současnosti si jej pořídilo již více než 470.000 zákazníků. Prodává se v zemích sdružení ASEAN, na Středním východě, v Latinské Americe, jihovýchodní Asii i v Africe. K dostání je v „civilním“ provedení, i v tomto akčnějším pojetí Cross, které má čerstvě po faceliftu.

Vpředu se může pochlubit aktuální tváří značky s názvem Dynamic Shield, doplněnou robustně působícím nárazníkem. Má také novou kapotu, 17“ kola a LED zadní světla. Dovnitř se vejde až sedm osob ve třech řadách sedadel, najdeme zde mnoho odkládacích přihrádek a skrytých schránek – pod podlahou kufru, pod sedačkami a tak dále. 9“ infotainment podporuje Android Auto i Apple CarPlay, v přístrojovém štítu máte barevný informační displej.

Světlá výška činí solidních 225 milimetrů, ale o skutečný off-road nejde – podle Mitsubishi díky ní zvládá špatné cesty nebo třeba bleskové povodně. Poháněna jsou pouze přední kola a to skrze pětistupňový manuál či bezestupňové CVT. Pod kapotou se nachází atmosférická patnáctistovka s výkonem 77 kW (105 k) a 141 Nm točivého momentu. Ceny startují zhruba na 545.000 Kč.

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Váš názor Další článek: Kontroverzní maska Lexusu slaví 10 let. Stala se předlohou pro salónek i kosmickou loď

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz