Mitsubishi vyjedou s naftovými motory HDI

Japonská automobilka Mitsubishi uzavřela s francouzských koncernem PSA Peugeot Citroen dohodu o dodávkách naftových motorů. V rámci plnění této smlouvy bude PSA dodávat vybrané naftové motory do nových modelů japonské automobilky.

Vůbec první agregát, který se objeví pod kapotou Mitsubishi, bude nový biturbo čtyřválec 2,2 o výkonu 125 kW (170 k), který PSA představil v druhé polovině loňského roku. Tento motor si najde místo v nové generaci rodinného Outlanderu.

Tip:pPodrobné představení motoru 2,2 HDI biturbo naleznete zde.

Japonská automobilka není v podobných kontraktech nováčkem. Již nyní využívá vývoje a výroby pohonných jednotek automobilky Volkswagen, která dodává čtyřválec 2,0 TDI pro modely Grandis a pro novou generaci Lanceru.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků