Mitsubishi uvede svůj sériový elektromobil, za pár let

Japonská automobilka Mitsubishi oznámila definitivní termín spuštění výroby sériového elektromobilu. Termín zahájení výroby byl stanoven na první čtvrtletí roku 2009. Elektromobily budou vycházet z představených konceptů jako je concept EZ-MIEV a také Lancer Evo MIEV. Vozy jsou vybaveny čtveřicí elektromotorů, které jsou umístěny přímo v náboji každého kola. Jedná se tak o čtyřkolku, která díky možnosti libovolného dávkování výkonu na jednotlivá kola dosahuje špičkových jízdních vlastností a také díky umístění elektromotorů přímo v kole odpadají ztráty, které vznikají při klasické distribuci pomocí kardanů.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků