Mitsubishi uvede svůj sériový elektromobil, za pár let

Japonská automobilka Mitsubishi oznámila definitivní termín spuštění výroby sériového elektromobilu. Termín zahájení výroby byl stanoven na první čtvrtletí roku 2009. Elektromobily budou vycházet z představených konceptů jako je concept EZ-MIEV a také Lancer Evo MIEV. Vozy jsou vybaveny čtveřicí elektromotorů, které jsou umístěny přímo v náboji každého kola. Jedná se tak o čtyřkolku, která díky možnosti libovolného dávkování výkonu na jednotlivá kola dosahuje špičkových jízdních vlastností a také díky umístění elektromotorů přímo v kole odpadají ztráty, které vznikají při klasické distribuci pomocí kardanů.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků