Mitsubishi ukáže v Tokiu off-road koncepty několika modelů. Třeba i zvýšený Eclipse Cross

Pro autosalon v Tokiu chystá Mitsubishi hezkou výstavku terénních konceptů. Do produkce s nimi však pravděpodobně nemíří.

Lednový autosalon v Tokiu bude jako vždy patřit také nejrůznějším konceptům domácích automobilek. U Mitsubishi bude tématem cestovaní mimo zpevněné silnice. V off-roadových/robustních verzích totiž značka představí hned pětici vozů a každý je svým ojedinělým způsobem zajímavý.

Suzuki představilo celou flotilu upravených Swiftů. Vévodí jim koncept Extreme

Suzuki představilo celou flotilu upravených Swiftů. Vévodí jim koncept Extreme

Pro evropské publikum bude asi nejméně známý model Delica D:5, tedy ojedinělý kříženec SUV a MPV s pohonem všech kol a 2,2litrovým dieselem pod kapotou. Černě zbarvený koncept vybavený terénními koly a dále zvýšeným podvozkem byl podpůrným vozidlem ragbyového týmu Nového Zélandu během letošního světového šampionátu.

Světle zeleně zbarvená varianta Delicy v galerii pak pracuje se stejnou vizí, ale podle všeho v retro hávu. Hlavními prvky jsou plechová kola a velké kulaté hlavní světlomety. Pro lepší schopnosti v nepříznivých podmínkách byl pak upraven i Outlander PHEV. Koncept s označením NERV je vybaven jako záchranné vozidlo při katastrofách. Ne nadarmo má proto na střeše i satelitní anténu.

Mitsubishi zkřížilo crossover a MPV. Zaujal by výsledek i evropského zákazníka?

Mitsubishi zkřížilo crossover a MPV. Zaujal by výsledek i evropského zákazníka?

Na kola s terénními pneumatikami a hlavně off-road vzduchový podvozek s úpravou světlé výšky pak Mitsubishi postavilo i SUV Eclipse Cross, zatímco lehké vyšperkování pro pohyb na nezpevněných silnicích obdržel i místní Kei Car eK s nyní drsným označením Cross Wild Beast.

V konečné podobě určitě Mitsubishi nechystá tyto koncepty do produkce. V určité formě by se ovšem mohlo ukázané příslušenství objevit v nabídce automobilky v Japonsku.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků