Mitsubishi ukáže v Tokiu off-road koncepty několika modelů. Třeba i zvýšený Eclipse Cross

Pro autosalon v Tokiu chystá Mitsubishi hezkou výstavku terénních konceptů. Do produkce s nimi však pravděpodobně nemíří.

Lednový autosalon v Tokiu bude jako vždy patřit také nejrůznějším konceptům domácích automobilek. U Mitsubishi bude tématem cestovaní mimo zpevněné silnice. V off-roadových/robustních verzích totiž značka představí hned pětici vozů a každý je svým ojedinělým způsobem zajímavý.

Suzuki představilo celou flotilu upravených Swiftů. Vévodí jim koncept Extreme

Suzuki představilo celou flotilu upravených Swiftů. Vévodí jim koncept Extreme

Pro evropské publikum bude asi nejméně známý model Delica D:5, tedy ojedinělý kříženec SUV a MPV s pohonem všech kol a 2,2litrovým dieselem pod kapotou. Černě zbarvený koncept vybavený terénními koly a dále zvýšeným podvozkem byl podpůrným vozidlem ragbyového týmu Nového Zélandu během letošního světového šampionátu.

Světle zeleně zbarvená varianta Delicy v galerii pak pracuje se stejnou vizí, ale podle všeho v retro hávu. Hlavními prvky jsou plechová kola a velké kulaté hlavní světlomety. Pro lepší schopnosti v nepříznivých podmínkách byl pak upraven i Outlander PHEV. Koncept s označením NERV je vybaven jako záchranné vozidlo při katastrofách. Ne nadarmo má proto na střeše i satelitní anténu.

Mitsubishi zkřížilo crossover a MPV. Zaujal by výsledek i evropského zákazníka?

Mitsubishi zkřížilo crossover a MPV. Zaujal by výsledek i evropského zákazníka?

Na kola s terénními pneumatikami a hlavně off-road vzduchový podvozek s úpravou světlé výšky pak Mitsubishi postavilo i SUV Eclipse Cross, zatímco lehké vyšperkování pro pohyb na nezpevněných silnicích obdržel i místní Kei Car eK s nyní drsným označením Cross Wild Beast.

V konečné podobě určitě Mitsubishi nechystá tyto koncepty do produkce. V určité formě by se ovšem mohlo ukázané příslušenství objevit v nabídce automobilky v Japonsku.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

včera | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků