Mitsubishi ukázalo nový Vision Ralliart. Pod agresivním bodykitem je téměř sériový Outlander

Premiéra japonské značky na tokijském autosalonu budila velká očekávání. Ukázala světu fešný stroj, který je ale uvnitř tak trochu zklamáním.

Automobilka Mitsubishi začíná po dlouhé přestávce opět pracovat se svou značkou Ralliart. Její první krůčky v oživení slavného jména jsou ale poněkud rozpačité. Měli jsme tu vyfintěný pick-up Triton pro asijské trhy, nyní představuje koncept Vision Ralliart, na nějž nás nedávno lákala. Pokud jsou vám jeho základní rysy povědomé, nemýlíte se – jeho základem je Outlander.

Vůz má uhlazenější příď s drsně se tvářící čelní maskou. Z ní vede výrazné oplastování přes blatníky a prahy až k zadnímu difuzoru, v němž místo výfuků najdeme perforované vložky. Na přídi a zádi pak nechybí logo Ralliart. Kola mají průměr 22 palců, a to z dobrého důvodu. Za nimi najdeme obří kotouče a šestipístkové brzdiče. Ty jsou ale jedinou technickou změnou na celém Outlanderu – tedy vlastně konceptu.

Zatím co Vision Ralliart může naznačovat, kam se automobilka v budoucnu vydá po stránce designu, pro skutečné zákazníky bude druhá představená novinka – Outlander Ralliart Style. Na něm najdeme řadu doplňků – polepy na bocích, ofuky okolo oken, červené lišty vpředu, vzadu i v prazích a také rudé zástěrky. Uvidíme, zda bude Mitsubishi se značkou Ralliart pracovat i ve formátu silnějších a sportovnějších verzí svých vozů – zatím tomu bohužel nic nenasvědčuje.

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Váš názor Další článek: Máte Bugatti Chiron Pur Sport? Pozor na zadní gumy, automobilka vyhlásila svolávací akci

Témata článku: , , , , , , , , , , ,