Mitsubishi touží po jízdních datech. Pokud je majitelé sdílí, dostanou třeba kávu

Data pojišťoven, vylepšení map ale i ladění nových aut má pomoci nová aplikace Mitsubishi.

Průzkum chování i názorů řidičů či majitelů je pro automobilky stěžejní zpětnou vazbou. Na základě toho se vývojáři mohou pro příště poučit a šít tak své vozy přesně na míru vypěstované zákaznické struktuře.

S Mitsubishi Eclipse Cross na ledě: Elektronika tady zábavu nekazí, naopak!

S Mitsubishi Eclipse Cross na ledě: Elektronika tady zábavu nekazí, naopak!

Mitsubishi chce v tomto zajít o dost dále. Jak informuje web engadged.com, Japonci spouští svou tovární aplikaci, která má monitorovat chování řidiče a odesílat data o každé jízdě. Tyto údaje má sdílet i s pojišťovnami. Aplikace používá senzory chytrého telefonu, který vnímá akceleraci, deceleraci a prudkost zatáčení a porovnává je i s polohovými daty.

Jenže jak přinutit řidiče, aby tyto údaje s automobilkou sdílely? Naštěstí se nejedná o plošné nařízení, ale stále o volbu. Mitsubishi vás za poskytnuté údaje, které nejspíš ani nebudou šifrovány, zahrne dary.

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Mezi benefity budou patřit dárkové karty, káva zdarma či levnější úkony v autorizovaném servisu. Vzhledem k propojení s pojišťovnami mají věrní uživatelé dostat časem přístup i k levnějšímu povinnému ručení. Oznámení se zatím týká trhu Spojených států, kde bude aplikace spuštěna prvně. Zatím není jasné, jestli se dostane i do Evropy.

TEST DS 7 Crossback PureTech 225: Extravagance bez kompromisů?

DS 7 Crossback PureTech 225

Zcela samostatná značka DS je tu a model 7 s dodatkem Crossback je startem nové éry. Vyzkoušeli jsme nejsilnější benzínové provedení a sportovně laděnou výbavu.

včera | Milan Lažanský | 30 příspěvků
TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 58 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 50 příspěvků