Mitsubishi touží po jízdních datech. Pokud je majitelé sdílí, dostanou třeba kávu

Data pojišťoven, vylepšení map ale i ladění nových aut má pomoci nová aplikace Mitsubishi.

Průzkum chování i názorů řidičů či majitelů je pro automobilky stěžejní zpětnou vazbou. Na základě toho se vývojáři mohou pro příště poučit a šít tak své vozy přesně na míru vypěstované zákaznické struktuře.

S Mitsubishi Eclipse Cross na ledě: Elektronika tady zábavu nekazí, naopak!

S Mitsubishi Eclipse Cross na ledě: Elektronika tady zábavu nekazí, naopak!

Mitsubishi chce v tomto zajít o dost dále. Jak informuje web engadged.com, Japonci spouští svou tovární aplikaci, která má monitorovat chování řidiče a odesílat data o každé jízdě. Tyto údaje má sdílet i s pojišťovnami. Aplikace používá senzory chytrého telefonu, který vnímá akceleraci, deceleraci a prudkost zatáčení a porovnává je i s polohovými daty.

Jenže jak přinutit řidiče, aby tyto údaje s automobilkou sdílely? Naštěstí se nejedná o plošné nařízení, ale stále o volbu. Mitsubishi vás za poskytnuté údaje, které nejspíš ani nebudou šifrovány, zahrne dary.

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Mezi benefity budou patřit dárkové karty, káva zdarma či levnější úkony v autorizovaném servisu. Vzhledem k propojení s pojišťovnami mají věrní uživatelé dostat časem přístup i k levnějšímu povinnému ručení. Oznámení se zatím týká trhu Spojených států, kde bude aplikace spuštěna prvně. Zatím není jasné, jestli se dostane i do Evropy.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků