Mitsubishi touží po jízdních datech. Pokud je majitelé sdílí, dostanou třeba kávu

Data pojišťoven, vylepšení map ale i ladění nových aut má pomoci nová aplikace Mitsubishi.

Průzkum chování i názorů řidičů či majitelů je pro automobilky stěžejní zpětnou vazbou. Na základě toho se vývojáři mohou pro příště poučit a šít tak své vozy přesně na míru vypěstované zákaznické struktuře.

S Mitsubishi Eclipse Cross na ledě: Elektronika tady zábavu nekazí, naopak!

S Mitsubishi Eclipse Cross na ledě: Elektronika tady zábavu nekazí, naopak!

Mitsubishi chce v tomto zajít o dost dále. Jak informuje web engadged.com, Japonci spouští svou tovární aplikaci, která má monitorovat chování řidiče a odesílat data o každé jízdě. Tyto údaje má sdílet i s pojišťovnami. Aplikace používá senzory chytrého telefonu, který vnímá akceleraci, deceleraci a prudkost zatáčení a porovnává je i s polohovými daty.

Jenže jak přinutit řidiče, aby tyto údaje s automobilkou sdílely? Naštěstí se nejedná o plošné nařízení, ale stále o volbu. Mitsubishi vás za poskytnuté údaje, které nejspíš ani nebudou šifrovány, zahrne dary.

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Mezi benefity budou patřit dárkové karty, káva zdarma či levnější úkony v autorizovaném servisu. Vzhledem k propojení s pojišťovnami mají věrní uživatelé dostat časem přístup i k levnějšímu povinnému ručení. Oznámení se zatím týká trhu Spojených států, kde bude aplikace spuštěna prvně. Zatím není jasné, jestli se dostane i do Evropy.

TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

včera | Jan Mička | 86 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků