Mitsubishi tajilo závady a vedení jde do basy

Část bývalých členů představenstva automobilky Mitsubishi byla odsouzena za trestný čin zabití z nedbalosti japonským soudem. Tento trest dostali za to, že věděli o konstrukční vadě na vozu a nepodnikli žádné kroky k nápravě a informaci o chybě tajili. Právě tato vada měla pak za následek nehodu a úmrtí dvou řidičů.

V poslední době tak na povrch vyplouvá stále více afér s tajením konstrukčních vad japonských automobilek. Ty si dokázaly za poslední roky vybudovat renomé velmi spolehlivých vozů, ale možná i zde platí pořekadlo, že není všechno zlato, co se třpytí.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků