Mitsubishi tajilo závady a vedení jde do basy

Část bývalých členů představenstva automobilky Mitsubishi byla odsouzena za trestný čin zabití z nedbalosti japonským soudem. Tento trest dostali za to, že věděli o konstrukční vadě na vozu a nepodnikli žádné kroky k nápravě a informaci o chybě tajili. Právě tato vada měla pak za následek nehodu a úmrtí dvou řidičů.

V poslední době tak na povrch vyplouvá stále více afér s tajením konstrukčních vad japonských automobilek. Ty si dokázaly za poslední roky vybudovat renomé velmi spolehlivých vozů, ale možná i zde platí pořekadlo, že není všechno zlato, co se třpytí.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků