Mitsubishi prý končí s Evropou nečekaně brzy. České zastoupení však klidní vášně

Anonym předal magazínu Autonews Europe informaci, že výroba modelů SUV Mitsubishi pro Evropu skončí toto září. Space Star a L200 prý budou následovat na konci příštího roku.

Jedním z hlavních témat uplynulých dnů byl postupný odchod automobilky Mitsubishi z evropského trhu. Na konci července jsme se dozvěděli, že se chce automobilka více zaměřovat na trh jihovýchodní Asie, kde se jí velmi daří. V rámci šetření nákladů by se pak v Evropě již neměly představovat nové modely. Informace uvedl britský Autocar.

Mnohé tak napadlo, že se značka stahuje z evropského trhu úplně. Tuto informaci nyní podpořil anonym, který zpravodajskému webu Autonews Europe předal zajímavá tvrzení. S jistotou tvrdí, že v září tohoto roku přestane značka do Evropy dovážet veškerá SUV, což jsou modely ASX, Eclipse Cross a Outlander.

Import modelů Space Star a L200 by pak prý měl pokračovat až do konce roku 2021. Zdroj poté dodal, že: „Bez SUV není žádný byznys. Dealeři na malém voze a L200 přežít nemohou.“ Na stránkách evropského tiskového zastoupení značky o této informaci zatím nic není. Vyjádření ale přece jen máme.

PR Manažer Mitsubishi Motors CZ Marek Vodička nám uvedl, že: „Prodej současně nabízených modelů Mitsubishi pokračuje normálně dále a to v rámci plnění evropských emisních limitů a českých zákonů.“ Stejně tak bude pokračovat i prodej příslušenství a náhradních dílů. Ve své práci pokračuje i dealerská síť včetně servisů.

Dále uvádí, že: „Výroba jednotlivých modelů bude postupně ukončována právě v návaznosti na plnění emisních limitů. Je to již déle očekávaný postup a dealerská síť v ČR i na Slovensku má samozřejmě tyto informace k dispozici a pracuje s nimi při plánování objednávek i prodejů zákazníkům.“

Současní i budoucí zákazníci Mitsubishi budou mít na výběr z dostatku skladových vozů. Automobilka se sice chce zaměřit na více profitabilní trhy, ale situace není tak horká, aby tyto japonské vozy z Evropy ze dne na den zmizely. Podle statistik SDA byl v loňském roce nejprodávanějším modelem automobilky crossover ASX. V roce 2019 si jej pořídilo 1155 zákazníků, tedy ještě o deset více než Suzuki S-Cross. Plug-in hybridní SUV Mitsubishi Outlander PHEV mezitím dlouhodobě vede v prodejích své kategorie. 

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Diskuze (27) Další článek: Stovky opuštěných aut chátrají na Kypru. Jsou připomínkou invaze turecké armády

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz