Mitsubishi prý končí s Evropou nečekaně brzy. České zastoupení však klidní vášně

Anonym předal magazínu Autonews Europe informaci, že výroba modelů SUV Mitsubishi pro Evropu skončí toto září. Space Star a L200 prý budou následovat na konci příštího roku.

Jedním z hlavních témat uplynulých dnů byl postupný odchod automobilky Mitsubishi z evropského trhu. Na konci července jsme se dozvěděli, že se chce automobilka více zaměřovat na trh jihovýchodní Asie, kde se jí velmi daří. V rámci šetření nákladů by se pak v Evropě již neměly představovat nové modely. Informace uvedl britský Autocar.

Mnohé tak napadlo, že se značka stahuje z evropského trhu úplně. Tuto informaci nyní podpořil anonym, který zpravodajskému webu Autonews Europe předal zajímavá tvrzení. S jistotou tvrdí, že v září tohoto roku přestane značka do Evropy dovážet veškerá SUV, což jsou modely ASX, Eclipse Cross a Outlander.

České Mitsubishi proměnilo pick-up L200 k nepoznání. Je z něj expediční speciál

České Mitsubishi proměnilo pick-up L200 k nepoznání. Je z něj expediční speciál

Import modelů Space Star a L200 by pak prý měl pokračovat až do konce roku 2021. Zdroj poté dodal, že: „Bez SUV není žádný byznys. Dealeři na malém voze a L200 přežít nemohou.“ Na stránkách evropského tiskového zastoupení značky o této informaci zatím nic není. Vyjádření ale přece jen máme.

PR Manažer Mitsubishi Motors CZ Marek Vodička nám uvedl, že: „Prodej současně nabízených modelů Mitsubishi pokračuje normálně dále a to v rámci plnění evropských emisních limitů a českých zákonů.“ Stejně tak bude pokračovat i prodej příslušenství a náhradních dílů. Ve své práci pokračuje i dealerská síť včetně servisů.

Outlander PHEV je teď levnější až o 100 tisíc Kč. Mitsubishi rozjelo letní slevy

Outlander PHEV je teď levnější až o 100 tisíc Kč. Mitsubishi rozjelo letní slevy

Dále uvádí, že: „Výroba jednotlivých modelů bude postupně ukončována právě v návaznosti na plnění emisních limitů. Je to již déle očekávaný postup a dealerská síť v ČR i na Slovensku má samozřejmě tyto informace k dispozici a pracuje s nimi při plánování objednávek i prodejů zákazníkům.“

Současní i budoucí zákazníci Mitsubishi budou mít na výběr z dostatku skladových vozů. Automobilka se sice chce zaměřit na více profitabilní trhy, ale situace není tak horká, aby tyto japonské vozy z Evropy ze dne na den zmizely. Podle statistik SDA byl v loňském roce nejprodávanějším modelem automobilky crossover ASX. V roce 2019 si jej pořídilo 1155 zákazníků, tedy ještě o deset více než Suzuki S-Cross. Plug-in hybridní SUV Mitsubishi Outlander PHEV mezitím dlouhodobě vede v prodejích své kategorie. 

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

dnes | Jiří BaborskýOndřej Mára | 23 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků