Mitsubishi Prototype-S: Lancer jako hatchback

Jak automobilka slíbila, tak splnila. Na ženevském autosalonu bude představena studie Mitsubishi Prototype-S, která v podstatě představuje hatchback odvozený od současného modelu Lancer.

Hatchback až nápadně připomíná konkurenční Subaru, které na rozdíl od Mitsubishi Lancer přišlo nejdříve s hatchbackem a sedan přidá později. U Lanceru to bude naopak. O designu nemá příliš cenu psát, fotografie řeknou více.

Studie bude vybavena agregátem z modelu Lancer Ralliart, tedy přeplňovaným čtyřválcem 2,0 o výkonu 177 kW (240 k), stálým náhonem na všechna kola a také dvouspojkovou převodovkou SST.

Produkční verze hatchbacku by se od studie neměla příliš lišit, ostatně je jasně vidět, že studie se příliš neliší od sériového Lanceru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi Lancer hatchback

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků