Mitsubishi propustí 4 500 lidí, Daimler-Chrysler připravuje finanční injekci

Společnost Mitsubishi Motors, která se v současné době nachází v problémech, propustí v rámci restrukturalizace celkem 4 500 lidí, tedy cca 10 procent všech současných zaměstnanců. Tisícovka padne doma v Japonsku, zbytek v Evropě, Austrálii a ve Státech. Po jejich propuštění bude zaměstnávat Mitsubishi jen 40 tisíc lidí, tedy o 45 procent méně než v roce 2 000.

Finální plán restrukturalizace podniku bude zveřejněn 30. dubna. Podle dřívějších informací pustí koncern Daimler-Chrysler do Mitsubishi žilou celkem 6,9 miliardy dolarů, aby společnost zachránil. V současné době vlastní koncern celkem 37 procent akcií, což z něj činí dominantního akcionáře. Ve fiskálním roce 2004 činila ztráta Mitsubishi Motors celkem 72 miliard jenů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků