Mitsubishi pripravuje nový dieselový motor

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation oznámila, že pracuje na vývoji novej generácie vznetového motora s objemom 2,0 litra. Na európskom trhu neustále vzrastá dopyt po dieselových agregátoch, čo prinútilo automobilku pokračovať ďalej v ich vývoji. Nová pohonná jednotka bude vyrábaná v závode v Kyoto začiatkom roka 2009, čo je až o rok skôr, než bolo pôvodne plánované. Po jeho uvedení na európsky trh sa následne dostane postupne aj na ďalšie trhy.
 
Nový dieselový motor vyvinutý v spolupráci s Mitsubishi Heavy Industries je kľúčovým prvkom úsilia spoločnosti Mitsubishi Motors znížiť emisie CO2 a ostatných skleníkových plynov. Podľa slov automobilky bude agregát patriť k najvýkonnejším vo svojej triede a bez problémov bude spĺňať normy Euro5, ktoré vstúpia do platnosti v roku 2009.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků