Mitsubishi přesune výrobu SUV do Evropy

Japonská automobilka Mitsubishi oznámila, že na začátku příštího roku přesune výrobu pro Evropu určených derivátů modelu Outlander blíže koncovým zákazníkům. Dosud je přitom vyráběla ve své továrně Mizushima v prefektuře Okayama. Nově se rodištěm odvozených vozů Peugeot 4007 a Citroën C-Crosser stane evropský závod značky NedCar v nizozemském Bornu. Daniel Necass, mluvčí evropské divize Mitsubishi Motors Corporation (MMC), tento krok odůvodnil slovy: „Naše rozhodnutí bylo vedeno snahou optimalizovat výrobní proces s ohledem na regionální poptávku po konkrétních modelech a minimalizovat tím riziko promarněných obchodních příležitostí.“

NedCar je plně v majetku MMC a svého času byl domovem spolupráce Mitsubishi s Volvem (Carisma – S40/V40). Nyní se zde však vyrábějí pouze malé Colty, takže využití kapacit pro evropské trhy je nasnadě a odborníci na motorizmus se nevytíženosti NedCaru diví již delší dobu. Produkce vozů pro koncern PSA, určených mimoevropským zákazníkům, přitom bude z Mizushimy převedeno do továrny Nagoya v prefektuře Aichi.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků