Mitsubishi postupně odhaluje koncept Sportbacku

Automobilky zřejmě zahájily novou epochu v odhalování vozů. Místo jednorázové akce, kdy byl kompletně představen koncept a nakonec i finální verze, nasazují automobilky znatelně pomalejší tempo. Každou chvíli tak odhalí jen malou část, aby motoristická veřejnost byla stále v napětí. Audi se to s modelem Q7 povedlo znamenitě a Mitsubishi si z tohoto kroku nejspíš vzalo inspiraci pro svůj model Sportback. Lidé od Mitsu dali nejdříve k dispozici pouhé skicy a jedinou fotku konceptu, nyní přidali další dvě fotografie a ukázali další rysy své poslední designové kreace.

Ta bude kompletně představena už za pár týdnu v Německu na tradičním Frankfurtském autosalonu. Koncept a jehy agresivní rysy dávají tušit, jakým směrem se bude ubírat obměna modelů u Mitsubishi. První na řadě má být v přístím roce Lancer.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků