Mitsubishi Outlander: nová generace na přelomu roku

Oblíbené rodinné SUV japonské automobilky Mitsubishi se již brzy dočká svého nástupce. A stejně jako v minulosti bude evropská verze odlišná od té japonské a americké. Prvním rozdílem bude nasazení šestiválce o objemu 3 litry na americkém trhu s tím, že není ještě zcela vyloučeno, že by se mohl objevit i ve verzi evropské. Do Evropy tak poputují čtyřválce o objemech 2 a 2,4 litru, které budou spalovat benzín a dále naftový dvoulitr, který si Mitsubishi vypůjči od Volkswagenu, stejně jako koncernový Dodge Caliber. Outlander bude opět vybaven jak náhonem na přední kola, tak na přání i trvalým náhonem na všechna čtyři kola.

Novinka by se měla objevit na trhu postupně zhruba od přelomu letošního roku s tím, že ještě do poloviny příštího roku, bude dostupná jak nynější, tak nová generace.

Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi Outlander
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků