Mitsubishi Motors bude i nadále vyrábět Colt v továrně NedCar

V sobotu 25.3. oznámil DaimlerChrysler AG, že jeho snahou je ukončit výrobu vozu smart forfour.

V návaznosti na toto oznámení přikročí nyní DaimlerChrysler a Mitsubishi Motors Corporation (MMC) k jednání ohledně zrušení uvedené výroby.

Nicméně, jak již bylo dříve uvedeno a bez ohledu na tato jednání, MMC bude pokračovat ve výrobě svého B-segmentového vozu Colt v továrně NedCar v Holandsku.

Colt je nejprodávanějším vozem Mitsubishi Motors v Evropě a jeho rozdílné karosářské varianty (5-dveřové, 3-dveřové provedení a coupe-cabriolet) od svého uvedení na trh v květnu 2004 již dokázaly, že se jedná o úspěšné produkty. A potvrdila to nejenom odborná média, ale především zákazníci.

V průběhu kalendářního roku 2005 bylo v Evropě prodáno 72 305 vozů Colt. Pro kalendářní rok 2006, tedy první rok, kdy budou k dispozici všechny tři karosářské varianty, je plán prodeje stanoven na 80 000 vozů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků