Mitsubishi Motors bude i nadále vyrábět Colt v továrně NedCar

V sobotu 25.3. oznámil DaimlerChrysler AG, že jeho snahou je ukončit výrobu vozu smart forfour.

V návaznosti na toto oznámení přikročí nyní DaimlerChrysler a Mitsubishi Motors Corporation (MMC) k jednání ohledně zrušení uvedené výroby.

Nicméně, jak již bylo dříve uvedeno a bez ohledu na tato jednání, MMC bude pokračovat ve výrobě svého B-segmentového vozu Colt v továrně NedCar v Holandsku.

Colt je nejprodávanějším vozem Mitsubishi Motors v Evropě a jeho rozdílné karosářské varianty (5-dveřové, 3-dveřové provedení a coupe-cabriolet) od svého uvedení na trh v květnu 2004 již dokázaly, že se jedná o úspěšné produkty. A potvrdila to nejenom odborná média, ale především zákazníci.

V průběhu kalendářního roku 2005 bylo v Evropě prodáno 72 305 vozů Colt. Pro kalendářní rok 2006, tedy první rok, kdy budou k dispozici všechny tři karosářské varianty, je plán prodeje stanoven na 80 000 vozů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 21 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 64 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků