Mitsubishi Motors bude i nadále vyrábět Colt v továrně NedCar

V sobotu 25.3. oznámil DaimlerChrysler AG, že jeho snahou je ukončit výrobu vozu smart forfour.

V návaznosti na toto oznámení přikročí nyní DaimlerChrysler a Mitsubishi Motors Corporation (MMC) k jednání ohledně zrušení uvedené výroby.

Nicméně, jak již bylo dříve uvedeno a bez ohledu na tato jednání, MMC bude pokračovat ve výrobě svého B-segmentového vozu Colt v továrně NedCar v Holandsku.

Colt je nejprodávanějším vozem Mitsubishi Motors v Evropě a jeho rozdílné karosářské varianty (5-dveřové, 3-dveřové provedení a coupe-cabriolet) od svého uvedení na trh v květnu 2004 již dokázaly, že se jedná o úspěšné produkty. A potvrdila to nejenom odborná média, ale především zákazníci.

V průběhu kalendářního roku 2005 bylo v Evropě prodáno 72 305 vozů Colt. Pro kalendářní rok 2006, tedy první rok, kdy budou k dispozici všechny tři karosářské varianty, je plán prodeje stanoven na 80 000 vozů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků