Mitsubishi má deset a oslavuje uvedením akčních modelů

Značka Mitsubishi je nejvíce známá díky terénním automobilů Pajero, ale v její nabídce jsou například také modely Carisam a Space Star. Právě tyto automobily jsou s přídomkem Jubilee, nabízeny jako „oslava“ desetiletého výročí.
Mitsubishi má deset a oslavuje uvedením akčních modelů

Space Star Jubilee vychází z modelu „Family“ a navíc je vybaven 15“ hliníkovými ráfky, v černé barvě podtrhující sportovní charakter vozu jsou boční ochranné lišty, kliky dveří i střešní ližiny.

Součástí standardní výbavy je rovněž klimatizace, elektrické ovládání oken, rovněž předních i zadních Klepněte pro větší obrázekdveří, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a mlhovky, čelní a boční airbagy řidiče a spolujezdce. Toto provedení Space Staru se bude dodávat s manuální pětistupňovou převodovkou ve spojení s jedním ze dvou nabízených motorů. Prvním je benzínový motor 1,6 MPI o výkonu 98 koní (72kW) za Kč 483 400,- a druhým je dieselový čtyrválec 1,9 DI-D s výkonem 102 koní (75 kW) za Kč 531 100,-.

Druhým akčním modelem je Carisma Jubilee a jako základ posloužilo provedení „Classic“. Navíc je vybavena patnáctipalcovými hliníkovými ráfky s novým designem, centrálním zamykáním s dálkovým Klepněte pro větší obrázekovládáním, čelními a bočními airbagy řidiče a spolujezdce, elektricky nastavitelnými a vyhřívanými vnějšími zpětnými zrcátky v barvě karosérie, chromovanými nástupními lištami a stereoradiopříjimačem vybaveným CD přehrávačem a čtyřmi reproduktory.

Carisma Jubilee se bude prodávat s manuální pětistupňovou předovkou. V nabídce budou také dva motory. Prvním bude také zážehová 1,6 MPI, ale o výkonu 103 koní (76 kW) za Kč 497 800,- nebo se vznětovým motorem 1,9 DI-D o výkonu 102 koní (75 kW) za Kč 574 200,-.


 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků