Mitsubishi Lancer Sportback: pětidveřový Lancer již zanedlouho

V roce 2005 představila automobilka Mitsubishi koncept modelu Lancer, jehož produkční verze se představila minulý rok. To však není všechno a my se můžeme těšit i na pětidveřovou variantu tohoto vozu. Jeho předsériová podoba je znázorněna na nejnovějších skicách a automobilka ji v podobě konceptu hodlá odhalit v Ženevě. Připomeňme jen, že jednoho konceptu, který znázorňoval Lancer jako hatchback, jsme již byly svědky před třemi lety.

Podle některých spekulací by se měl pětidveřový Lancer objevit již v druhé polovině tohoto roku, přičemž s prodeji by se mohlo začít začátkem roku 2009. Co se týče nabídky motorů, zde se neočekávají žádné dramatické změny a zpočátku bude kopírovat nabídku pro čtyřdveřový model. Bližší informace budou zveřejněny po zahájení letošního Ženevského autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi Lancer Sportback

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků