Mitsubishi Lancer: nová generace také jako hatchback

Ještě v závěru letošního roku se objeví první model nové generace Lanceru, který bude designově vycházet ze studie Sportback – ta se světu ukázala na loňském autosalonu ve Frankfurtu. Nová generace vozu nižší střední třídy, která nemusí nést nutně jméno Lancer, bude uzpůsobena tak, aby dokázala lépe konkurovat etalonu třídy - Volkswagenu Golf. Základem bude platforma, na které Mitsubishi spolupracovalo s americkým Chryslerem; na ní už vyjel Dodge Caliber.

Novinka se představí v Paříži a bude mít více karosářských variant: vedle sedanu a kombi se objeví také hatchback, který je v této třídě nejžádanějším zbožím, a možná i MPV. Podle dostupných informací bude jako první na trhu hatch, a to jak v pětidveřovém, tak třídveřovém provedení. Je také možné, že se objeví model s pohonem všech kol i v jiné než nejostřejší verzi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept Mitsubishi Sportback

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků