Mitsubishi Lancer MIEV, nejpomalejší Evo v historii

Jednou za čas přinášíme zprávy o novém Lanceru Evo, který je ještě rychlejší, dynamičtější a pružnější, než jeho předchodce. Dnes je ovšem na řadě trochu jíné Evo. Je jím speciální upravená verze, kterou pohání elektromotory. Již v nedávné době jsme vám přinesli základní informace o tomto autě. Lancer Evo MIEV je poháněn čtveřicí elektromotorů, které jsou umístěny v nábojích kol. Každý elektromotor dává výkon 50 kW a celkově tak MIEV dosahuje stejného výkonu, jako jeho benzínový bratr. Výkon dosahuje hodnoty 200 kW (270 k) a točivý moment hodnoty 518 Nm. Přes poměrně slušný papírový výkon není MIEV žádná raketa. Sprint na stovku zvládá za 7,8 s a ručička tachometru se zastaví na hodnotě 180 km/h. Dojezd tohoto 1590 kg těžkého prototypu je okolo 250 km. Akumulátory jsou umístěny pod podlahou.

Celý tento projekt ovšem nezůstane pouze výstavním kouskem. Mitsubishi do roku 2010 hodlá pustit na trh čistý elektromobil, který nebude kombinovat žádný jiný pohon a právě Evo MIEV má fungovat jako malá testovací laboratoř a má také sloužit jako dobrá reklama pro budoucí elektromobily.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků