Mitsubishi Lancer Evo X, pro Evropu ještě silnější

Je to jen pár týdnů kdy automobilka Mitsubishi představila novou generaci svého ostrého modelu Lancer Evo X. Po představení na domácím tokijském autosalonu přichází i představení v Evropě a to na autosalonu v Bologni.

Může se zdát, že vše je již známo, ovšem automobilka připravila pro evropské zákazníky vcelku výraznou novinku. Evropská verze bude totiž výkonnější, než japonská. Dvoulitrový turbo motor 4B11 bude disponovat výkonem 295 koní, což je o 15 koníků více než v případě japonského provedení.

Tip: Představení Lanceru Evo X naleznete zde.

Vše ostatní je pak shodné s japonskou verzi a rozdíly jsou tak jen ve výkonu. Toto může být ovšem jen papírovou změnou, jelikož japonská direktiva nedovoluje prodávat na domácím trhu vozy s výkonem nad 280 koní. Výkon japonské verze tak může být shodný s evropskou, jen se změnil na papíře pod zákonnou mez.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi Lancer Evo X

 

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků