Mitsubishi Lancer Evo X, pro Evropu ještě silnější

Je to jen pár týdnů kdy automobilka Mitsubishi představila novou generaci svého ostrého modelu Lancer Evo X. Po představení na domácím tokijském autosalonu přichází i představení v Evropě a to na autosalonu v Bologni.

Může se zdát, že vše je již známo, ovšem automobilka připravila pro evropské zákazníky vcelku výraznou novinku. Evropská verze bude totiž výkonnější, než japonská. Dvoulitrový turbo motor 4B11 bude disponovat výkonem 295 koní, což je o 15 koníků více než v případě japonského provedení.

Tip: Představení Lanceru Evo X naleznete zde.

Vše ostatní je pak shodné s japonskou verzi a rozdíly jsou tak jen ve výkonu. Toto může být ovšem jen papírovou změnou, jelikož japonská direktiva nedovoluje prodávat na domácím trhu vozy s výkonem nad 280 koní. Výkon japonské verze tak může být shodný s evropskou, jen se změnil na papíře pod zákonnou mez.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi Lancer Evo X

 

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků