Mitsubishi Lancer Evo X dostane dvouspojkovou převodovku

Druhou automobilkou, která ve větší míře nasadí dvouspojkovou převodovku, bude po Volkswagenu japonské Mitsubishi. Automobilka hodlá nabídnout tento typ převodovky pro svůj závodní model Lancer Evo X. Dle dostupných informací bude tuto převodovku pro Mitsubishi vyrábět doposud neznámá společnost a to hlavně proto, že vývoj by byl poměrně drahý. Navíc je třeba zaplatit za licence pro některé části, protože část ústrojí bylo patentováno společnostmi BorgWarner a Volkswagen. Tím, že se o komplexní vývoj postará druhá strana, si Mitsubishi ušetří velkou vstupní investici.

Není doposud známo, kdy se tato převodovka v Lanceru Evo objeví, ale dá se předpokládat, že v nynější verzi se to již nestihne a "japonské DSG" tak bude vlastní až zcela nové, desáté evoluci. Převodovka bude poté nabízena pro všechny tovární úpravy, tedy nejen pro základní řadu, ale i pro upravené modely FQ-360 a FQ-400. Z toho jasně vyplývá, že převodovka nebude mít omezení na maximální točivý moment 350 Nm, jak tomu je u nynější DSG. Automobilka si od této převodovky slibuje zlepšení dynamiky a snížení spotřeby a také fakt, že řidič se bude moci více věnovat řízení. Pro zastánce klasického řazení však bude i nadále v nabídce manuální převodovka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků