Mitsubishi Lancer Evo X dostane dvouspojkovou převodovku

Druhou automobilkou, která ve větší míře nasadí dvouspojkovou převodovku, bude po Volkswagenu japonské Mitsubishi. Automobilka hodlá nabídnout tento typ převodovky pro svůj závodní model Lancer Evo X. Dle dostupných informací bude tuto převodovku pro Mitsubishi vyrábět doposud neznámá společnost a to hlavně proto, že vývoj by byl poměrně drahý. Navíc je třeba zaplatit za licence pro některé části, protože část ústrojí bylo patentováno společnostmi BorgWarner a Volkswagen. Tím, že se o komplexní vývoj postará druhá strana, si Mitsubishi ušetří velkou vstupní investici.

Není doposud známo, kdy se tato převodovka v Lanceru Evo objeví, ale dá se předpokládat, že v nynější verzi se to již nestihne a "japonské DSG" tak bude vlastní až zcela nové, desáté evoluci. Převodovka bude poté nabízena pro všechny tovární úpravy, tedy nejen pro základní řadu, ale i pro upravené modely FQ-360 a FQ-400. Z toho jasně vyplývá, že převodovka nebude mít omezení na maximální točivý moment 350 Nm, jak tomu je u nynější DSG. Automobilka si od této převodovky slibuje zlepšení dynamiky a snížení spotřeby a také fakt, že řidič se bude moci více věnovat řízení. Pro zastánce klasického řazení však bude i nadále v nabídce manuální převodovka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků