Mitsubishi Lancer Evo X dostane dvouspojkovou převodovku

Druhou automobilkou, která ve větší míře nasadí dvouspojkovou převodovku, bude po Volkswagenu japonské Mitsubishi. Automobilka hodlá nabídnout tento typ převodovky pro svůj závodní model Lancer Evo X. Dle dostupných informací bude tuto převodovku pro Mitsubishi vyrábět doposud neznámá společnost a to hlavně proto, že vývoj by byl poměrně drahý. Navíc je třeba zaplatit za licence pro některé části, protože část ústrojí bylo patentováno společnostmi BorgWarner a Volkswagen. Tím, že se o komplexní vývoj postará druhá strana, si Mitsubishi ušetří velkou vstupní investici.

Není doposud známo, kdy se tato převodovka v Lanceru Evo objeví, ale dá se předpokládat, že v nynější verzi se to již nestihne a "japonské DSG" tak bude vlastní až zcela nové, desáté evoluci. Převodovka bude poté nabízena pro všechny tovární úpravy, tedy nejen pro základní řadu, ale i pro upravené modely FQ-360 a FQ-400. Z toho jasně vyplývá, že převodovka nebude mít omezení na maximální točivý moment 350 Nm, jak tomu je u nynější DSG. Automobilka si od této převodovky slibuje zlepšení dynamiky a snížení spotřeby a také fakt, že řidič se bude moci více věnovat řízení. Pro zastánce klasického řazení však bude i nadále v nabídce manuální převodovka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků