Mitsubishi Lancer: bestii nečekejte (nové info)

Po létech vcelku nenápadného bytí mělo Mitsubishi přijít s opravdu dravým modelem. Vše tomu napovídalo, realitu posuďte sami.

Automobilka Mitsubishi již dříve zveřejnila první snímky nové generace svého modelu nižší střední třídy Lancer. Tento vůz vychází z konceptu Mitsubishi Concept X a přinejmenším fanoušci doufali, že si produkční verze zachová jeho agresivní tvary.

První zveřejněné snímky však udělaly všem nadějím konec. Jakási podobnost s původním konceptem zde je, ale vůz jako celek je daleko uhlazenější. Přední část vozu sice působí díky tvarování přední masky a úzkým světlometům poměrně agresivně, ale záď je velmi střídmá a o dravosti u tohoto provedení nelze hovořit.

Nová generace nám navíc pořádně vyrostla. Na délku o 35 mm na výsledných 4 570 mm, na šířku dokonce o 65 mm na 1 760 mm a na výšku o 60 mm na 1 490 mm. Rozvor pak narostl o 35 mm na 2 636 mm. Jak se tento nárůst rozměrů a také hmotnosti, která by měla být až o 175 kg vyšší než u minulé generace, projeví na jízdních vlastnostech, můžeme zatím jen spekulovat. Každopádně i ostrá verze s označením Evo, která bude vycházet z tohoto modelu, si bude muset s tímto handicapem poradit.

O pohon nové generace se bude v počátku starat trojice motorů. Základní motorizací bude benzínový čtyřválec 1,5 MIVEC o výkonu 80 kW (110 k). Ten doplní čtyřválec 1,8 MIVEC o výkonu 106 kW (144 k) a potřebnou naftu si Mitsubishi vypůjčí u Volkswagenu. Půjde tedy o známý čtyřválec 2,0 TDI s výkonem 103 kW (140 k).

O přenos výkonu se bude ovšem starat poměrně pestrá paleta převodovek. Pěti- a šestistupňový manuál, převodovka CVT a čtyř- a šestistupňový automat.

Nový Lancer bude v Evropě představen na frankfurtském autosalonu a ještě před koncem roku půjde do prodeje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Nový Mitsubishi Lancer
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi Concept X
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky