Mitsubishi hodlá přijít s ultralevným vozem

Prezident Japonské automobilky Mitsubishi prohlásil na tiskové konferenci, že automobilka plánuje do dvou let přijít se zcela novým cenově dostupným subcompactem. Nový malý vůz by měl být určen pro Evropu, Čínu a Jihovýchodní Asii, přičemž za největší odbytiště byla označena právě v uplynulých dnech tolik zmiňovaná Čína.

Nový vůz bude dostupný nejpozději v roce 2010, postaven bude na platformě modelu „i“ a síla litrového agregátu poputuje na kola zadní nápravy. Zůstává už jen doufat, že inženýři nezapomenou ani na bezpečnost posádky a zároveň i potvrdí kvalitu japonských vozidel.
 
Pokud vám tento projekt ultra-levného auta připomíná Tatu Nano, určitě to není náhoda. Představitelé totiž prohlásili, že podobně jako koncern GM a Toyota, i oni hledají nejvhodnější způsob jak lidem nabídnout cenově dostupné auto a jak v této oblasti dohonit indickou automobilku.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků