Mitsubishi Eclipse z Rychle a zběsile míří do aukce. Svou cenou může překvapit

S ohledem na dříve prodanou Supru by cena zeleného Eclipsu mohla zamířit dosti vysoko.

Na scénu automobilových aukcí opět míří jeden velice známý exemplář ze série Rychle a zběsile. U společnosti Mecum Auctions se bude v lednu na Floridě dražit upravené Mitsubishi Eclipse, za jehož volantem si chtěl vydobýt respekt Paul Walker v roli Briana O’Connora v úplně prvním dílu (2001) této později nekonečné filmové série.

Přesněji bude k mání jeden z celkem šesti vozů použitých při natáčení. Exemplář ve slušném stavu zvenku i zevnitř byl nejspíše použit pro řadu detailních záběrů, pro kaskadérské kousky a jízdní záběry posloužily jiné kusy – jeden takový v pozdním ohořelém a rozstříleném stavu byste našli v muzeu v Las Vegas.

Na rozdíl od úpravného exteriéru ale pod kapotou filmového kousku nečekejte žádnou akci, žádné turbo a žádný NOS. Je zde standardní atmosférický čtyřválec o objemu dvou litrů, která dává 140 koní (104 kW) směrem na přední kola skrze čtyřstupňový automat.

Předpokládanou cenu Eclipsu aukční dům Mecum neuvádí. Originální auta z této filmové série ale často dosahují v aukcích dosti tučných cenovek. O’Connorova pozdější oranžová Toyota Supra, která je však pro svět Rychle a zběsile nepochybně větší ikonou, se letos v červnu vydražila za 550.000 dolarů, v přepočtu asi 11,8 milionu korun.

Osud známého Mitsubishi se každopádně dozvíme mezi 6. až 15. lednem, kdy bude aukce ve floridském Kissimmee probíhat.

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Diskuze (3) Další článek: Alpine A110 inspirovaná skupinou B se nakonec bude vyrábět. Vyjde ale draho

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,