Mitsubishi Eclipse Cross má po faceliftu. Z Evropy neutíká, dorazí jako hybrid

Odchod Mitsubishi z Evropy vážně nebude tak rychlý, jak mnozí čekali.

Jméno Eclipse doplněné o dodatek Cross uvedlo Mitsubishi na novém crossoveru již v roce 2017. Není tak překvapením, že japonská značka uvádí modernizaci svého modelu. Zaměřuje se na styling, přičemž na techniku po směru elektrifikace se kouká také. A možná překvapivě stále i na trhu Evropy.

Eclipse Cross tedy přijíždí se začerněnou mřížkou chladiče, užšími LED světlomety, novým nárazníkem a přepracovanou zádí, kde už se nenachází výrazný „schod“ na zadním okně ani podélně propojené svítilny. Celkově už záď nevypadá tak výstředně, což mohlo některé zájemce odradit, a rovněž zajišťuje lepší výhled dozadu.

Renault chystá pár elektrických SUV. Techniku bude sdílet s Nissanem Ariya

Renault chystá pár elektrických SUV. Techniku bude sdílet s Nissanem Ariya

Uvnitř přináší Mitsubishi nové styly dekorů, lehce bylo pozměněno rozložení některých ovládacích prvků včetně nového 8palcového infotainmentu, který je umístěn blíže posádce. Původní touchpad je také minulostí a crossover se vrací ke klasickým otočným voličům.

Přeplňovaný 1,5litrový čtyřválec MIVEC, který má v současné evropské verzi 120 kW (163 koní) a může pracovat s pohonem všech kol, zůstává i pod kapotou omlazeného modelu. Mitsubishi nicméně potvrzuje, že připravuje pro vybrané trhy včetně Evropy plug-in hybridní variantu s pohonem všech kol.

Mitsubishi prý končí s Evropou nečekaně brzy. České zastoupení však klidní vášně

Mitsubishi prý končí s Evropou nečekaně brzy. České zastoupení však klidní vášně

Přestože japonská značka už dříve potvrdila odchod z evropského trhu a ukončení dovozu nových modelů ve prospěch silnějšího zaměření na trhy jihovýchodní Asie, modernizace Eclipsu Cross na starý kontinent ještě zavítá. Inovaci totiž značka nevidí jako zcela nový model. 

Plug-in hybridní Eclipse Cross považuje Mitsubishi v Evropě za novou technologickou vlajkovou loď. O jara 2021 bude novinka postupně uváděna na vybraných trzích. Prodej v Česku není zatím oficiálně potvrzen, nedávno však české zastoupení značky uvedlo, že prodej současně nabízených modelů u nás bude ještě nějakou chvíli trvat.

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

dnes | Martin Jeník | 1 příspěvek
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků