Mitsubishi Eclipse a Spyder 2009: čerstvý vítr z Illinois

Automobilka tří diamantů představila v Chicagu facelift pro modely Eclipse a Spyder. Čtvrtá generace tak změní vzhled již po dvou letech.

Mitsubishi Eclipse je jeden z ryze amerických modelů japonské automobilky. Od roku 2006 se čtvrtá generace vyrábí v Illinoiské fabrice a od tohoto modelu jsou odvozeni další dva sourozenci - roadster Spyder a ostrá verze GT.

Modernizace se dotkla zejména přídě vozu, která díky novému nárazníku získala dravější a sportovnější ráz. Ve stejném duchu probíhaly změny i v zadní části vozu, kde přibyl nový nárazník s integrovaným difuzorem. Další „faceliftování“ spočívalo jen v dopilování některých detailů.
 
Změny však neproběhly jen navenek, ale dotkly se taky technické části tohoto sporťáku. Šestiválec s objemem 3,8 l nyní disponuje výkonem 265 koní a to díky novému duálnímu výfukovému systému. Vůz je v této motorizaci standardně vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, avšak je zde taky možnost připlatit si, a radovat se z pětistupňové převodovky Sportronic.  
 

Modifikací se dočkal i ostrý model Eclipse GT, jemuž na seznam standardní výbavy přibyl stabilizační systém a brzdní kotouče s lepším odvětráváním. Zadní část nyní zdobí i větší přítlačné křídlo. Model Spyder svým novějším vzhledem kopíruje Eclipse, je ovšem nutno odmyslet si pevnou střechu.

Uvidíme, za jak dlouho se faceliftovaná verze dostane i k nám. Podle předběžných informací by se tak mělo stát přibližně v polovině tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Mitsubishi Eclipse a Spyder facelift

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků