Mitsubishi Eclipse a Spyder 2009: čerstvý vítr z Illinois

Automobilka tří diamantů představila v Chicagu facelift pro modely Eclipse a Spyder. Čtvrtá generace tak změní vzhled již po dvou letech.

Mitsubishi Eclipse je jeden z ryze amerických modelů japonské automobilky. Od roku 2006 se čtvrtá generace vyrábí v Illinoiské fabrice a od tohoto modelu jsou odvozeni další dva sourozenci - roadster Spyder a ostrá verze GT.

Modernizace se dotkla zejména přídě vozu, která díky novému nárazníku získala dravější a sportovnější ráz. Ve stejném duchu probíhaly změny i v zadní části vozu, kde přibyl nový nárazník s integrovaným difuzorem. Další „faceliftování“ spočívalo jen v dopilování některých detailů.
 
Změny však neproběhly jen navenek, ale dotkly se taky technické části tohoto sporťáku. Šestiválec s objemem 3,8 l nyní disponuje výkonem 265 koní a to díky novému duálnímu výfukovému systému. Vůz je v této motorizaci standardně vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, avšak je zde taky možnost připlatit si, a radovat se z pětistupňové převodovky Sportronic.  
 

Modifikací se dočkal i ostrý model Eclipse GT, jemuž na seznam standardní výbavy přibyl stabilizační systém a brzdní kotouče s lepším odvětráváním. Zadní část nyní zdobí i větší přítlačné křídlo. Model Spyder svým novějším vzhledem kopíruje Eclipse, je ovšem nutno odmyslet si pevnou střechu.

Uvidíme, za jak dlouho se faceliftovaná verze dostane i k nám. Podle předběžných informací by se tak mělo stát přibližně v polovině tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Mitsubishi Eclipse a Spyder facelift

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků