Mitsubishi Eclipse a Spyder 2009: čerstvý vítr z Illinois

Automobilka tří diamantů představila v Chicagu facelift pro modely Eclipse a Spyder. Čtvrtá generace tak změní vzhled již po dvou letech.

Mitsubishi Eclipse je jeden z ryze amerických modelů japonské automobilky. Od roku 2006 se čtvrtá generace vyrábí v Illinoiské fabrice a od tohoto modelu jsou odvozeni další dva sourozenci - roadster Spyder a ostrá verze GT.

Modernizace se dotkla zejména přídě vozu, která díky novému nárazníku získala dravější a sportovnější ráz. Ve stejném duchu probíhaly změny i v zadní části vozu, kde přibyl nový nárazník s integrovaným difuzorem. Další „faceliftování“ spočívalo jen v dopilování některých detailů.
 
Změny však neproběhly jen navenek, ale dotkly se taky technické části tohoto sporťáku. Šestiválec s objemem 3,8 l nyní disponuje výkonem 265 koní a to díky novému duálnímu výfukovému systému. Vůz je v této motorizaci standardně vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, avšak je zde taky možnost připlatit si, a radovat se z pětistupňové převodovky Sportronic.  
 

Modifikací se dočkal i ostrý model Eclipse GT, jemuž na seznam standardní výbavy přibyl stabilizační systém a brzdní kotouče s lepším odvětráváním. Zadní část nyní zdobí i větší přítlačné křídlo. Model Spyder svým novějším vzhledem kopíruje Eclipse, je ovšem nutno odmyslet si pevnou střechu.

Uvidíme, za jak dlouho se faceliftovaná verze dostane i k nám. Podle předběžných informací by se tak mělo stát přibližně v polovině tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Mitsubishi Eclipse a Spyder facelift

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků