Mitsubishi dokazuje, že SUV do města pořád umí. Osobitá novinka vyvolává mnoho otázek

Mitsubishi se vytáhlo s novým konceptem XFC, který se má zanedlouho dočkat sériové podoby.

Zatímco design nového ASX je všeobecným překvapením, zdá se, že s ohledem na Asii (ASEAN) Mitsubishi smýšlí úplně jinak. Místo Renaultu s vyměněným logem na kapotě zde plánuje během fiskálního roku 2023 (duben 2023 - březen 2024) přijít s osobitým městským crossoverem představeným v Ho Či Minově městě.

Plán prezentuje koncept XFC s vlastním designem podobným většímu outlanderu. Na první pohled zaujme lomenými světlomety a žebrovaným denním svícením. Vzhledem k celistvé výplni masky chladiče zůstává pohon otázkou. Automobilka se o něm pro jistotu vůbec nezmiňuje. Víme, že její vozy mají běžně režim pro jízdu za mokra, ale XFC má speciální módy i pro šotolinu a bahno. Z boku můžeme vidět zpětná zrcátka v podobě kamer, která se pravděpodobně sériové výroby nedožijí. Toho se obáváme i v případě 20palcových kol a hodně mohutných nárazníků. Kvůli nim trochu zanikají jinak rozměrná zadní světla s LED. To, co vypadá jako rámečky koncovek výfuku, jsou ve skutečnosti světla zpátečky. 

S předpokládaným odebráním digitálních zrcátek se v rozích palubní desky objeví výdechy ventilace. Interiér definuje strohý přístup s čistými liniemi, což je patrné na digitální ploše složené ze dvou displejů. Zajímavým prvkem jsou tlačítka pro ovládání klimatizace na skleněném panelu a plovoucí volič převodovky. Předpokládá se haptická zpětná vazba, a to zejména pro multifunkční volant, kde tlačítka ovládají i funkce klimatizace. Nebo může Mitsubishi sériovou verzi vybavit konvenčnějšími dotykovými plochami či fyzickými tlačítky.  

Kontrastem k šedým a bílým plochám jsou žluté horní části sedadel. Z praktického hlediska stojí za zmínku rovná podlaha. Podle automobilky má jít o nejprostornější model ve třídě schopný vzadu usadit tři cestující.

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Diskuze (26) Další článek: Klimaaktivisté se přilepili k stánku Porsche. Chtěli jídlo na objednávku a kýbl na moč, nedostali nic

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz