Mitsubishi Concept-RA: dynamika na první pohled

Mitsubishi uvede Concept-RA ve světové premiéře na detroitském autosalonu. A jak již správně tušíte, půjde o zajímavý vůz.
Mitsubishi Concept-RA: dynamika na první pohled

Automobilka Mitsubishi se v poslední době vytáhla s v vícero koncepty. Posledním z nich je Concept-RA, který ukazuje, jak si inženýři představují dynamické coupé a které by se později mělo dostat do sériové výroby. Škoda jen, že i Mitsubishi, kterému nafta doposud příliš nevoněla, se začíná vydávat právě touto cestou.

Concept-RA ukazuje, jak se podle něj dá spojit výkon a odpovědnost vůči životnímu prostředí. Toto coupé má ve své výbavě dynamickou kontrolu řízení S-AWC a dvouspojkovou převodovku SST. O pohon se stará nový výkonný dieselový motor. Jde o čtyřválcový agregát o objemu 2,2 l se 16 ventily, který používá vstřikování common-rail a pracuje za relativně nízkého kompresního poměru. Jeho maximální výkon činí 150 kW (204 k) a maximální točivý moment dosahuje hodnoty 420 Nm. Motor používá systém katalyzátoru výfukových plynů, který zahrnuje dieselový oxidační katalyzátor (DOC), katalyzátor oxidu dusnatého (NTC) a filtr pevných částic (DPF).

Vůz používá celou řadu elektronických systémů, které bdí nad propracovaným pohonem všech kol (pocházejícím v Lanceru Evolution).  Vše je naladěno tak, aby bylo dosaženo vysoké úrovně kontroly nad vozem. Velkou zásluhu má na tom mít samotný podvozek, který již podle tradic automobilky spolehlivě reaguje na řidičovy zásahy.

S cílem zlepšit odolnost při nárazu a snížit hmotnost vozu je Concept-RA vybaven novou strukturou karoserie, která využívá hliníkový prostorový rám, vyrobený z lisovaných hliníkových profilů a hliníkových částí. Stejně tak je použita nová kapota nad motorem, nárazníky a další venkovní komponenty, vyrobené z vysoce nárazu odolné a snadno recyklovatelné pryskyřice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi Concept-RA

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků