Mitsubishi Colt Ralliart Version-R Recaro: speciální Colt

Uplynul rok od představení speciální verze Ralliart Version-R. Tu nynější obohatilo o své produkty i známé Recaro.

Spolupráce Mitsubishi s Ralliartem trvá již dlouhou dobu. Jejich produkty jsou vždy něčím speciálním a jinak tomu není ani v případě Coltu, který Mitsubishi a Ralliart představili již před rokem. Tentokrát se ale do projektu zapojila i firma Recaro.

Ano, tušíte správně. V interiéru tohoto Coltu dominují perfektní sedačky, které se vám hodí v každé ostře projížděné zatáčce. Kromě nich naleznete v speciální edici novou řadící páku pětistupňové převodovky. Co se týká zevnějšku, k dispozici má Mitsubishi čtyři odstíny barev karoserie – tmavě červený, bílý, černý a nový, bledě modrý Aqua Blue.

To, o jakou verzi se jedná, vám budou neustále připomínat nápisy na předních partiích a jeden velký si našel místo na boku vozu před zadním kolem. Tahle verze Coltu vychází z ostrého modelu CZT, ale pokud čekáte výraznější úpravy na motoru, budete zklamáni. Pod kapotou bije čtyřválcové srdce 1,5 Turbo s výkonem jen nepatrně vyšším, konkrétně o 4 koně, za které může zřejmě jen nový vzduchový filter. Celkově na přední kola putuje 113 kW (154 k) výkonu a 180 Nm točivého momentu. Ale jak je známo, samotný výkon není vše a my nemáme pochyb o tom, že s tímto prckem bude spousta zábavy.

Jediná nevýhoda je, že Colt Recaro Edition bude k dispozici jen na japonském a australském trhu.

Tip: Přečtěte si test Coltu CZT 1,5 Turbo s výkonem 150 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi Colt Ralliart Version-R Recaro Edition

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků