Mitsubishi Colt kupé-kabrio: první foto

Už dříve oznámilo Mitsubishi, že v Ženevě představí nový Colt v provedení kupé-kabrio, tedy C+C, zatím ale jen jako koncept. Ten bude designově vycházet z dřívější studie CZ2, už ale bude bližší sériové podobě. Na trhu se novinka, na níž spoluprace Mitsubishi s designerským studiem Pininfarina, objeví v příštím roce.

O novém konceptu zatím nemáme podrobnější informace, uveďme tedy alespoň parametry studie CZ2. Ta má kompaktní rozměry (délka 3,89 m) a v rámci svého rozvoru široký rozchod kol. Pod kapotou tluče přeplňovaný 1.5litrový čtyřválec s výkonem 110 kW (150 k), který se nachází i pod kapotou ostrého hatchbacku Colt CZT. Motor pohání 18" litá kola, sedadla mají klasické upořádání 2+2. Uvnitř ale vzhledem k délce moc místa na zadních sedačkách nebude.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Colt C+C Concept

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Starší CZ2 Concept

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků