Mitsubishi Colt Evolution: drsný mini-hot-hatch

Japonská automobilka Mitsubishi plánuje vyrobit nekompromisní malý sporťák, model Colt Evolution. Nový hatchback by měl být speciální ostrou verzí Coltu CZT (110 kW/150 k) a měl by mít až 147 kW (200 k). Zda bude mít vyladěný benzínový čtyřválec 1.5 l s turbodmychadlem po vzoru CZT nebo nějakou jinou pohonnou jednotku, to anglický server Autoexpress neuvádí. Tiskový mluvčí Mitsubishi pouze uvedl: "Evo má být vždy tím nejzazším modelem automobilky Mitsubishi a já věřím, že Colt Evolution bude opravdu extrémní vůz." Na evropském trhu si Mitsubishi vyhlédlo jako soupeře vůz Renault Clio Sport.

Tip: Mitsubishi Colt CZT na českém trhu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků