Mitsubishi Colt CZT: přeplňovaná patnáctistovka se 110 kW

Na jaře letošního roku uvede Mitsubishi na trh třídveřového Colta, který vychází ze studie CZ3. Cena bude o nějakých 30-40 tisíc nižší, než cena pětidveřové verze. Nejvýkonnější verzí bude model CZT s přeplňovanou patnáctistovkou, jejíž výkon dosáhne mety 110 kW. Na stovku se ostrá verze dostane pod osm sekund a maximálka bez problému přesáhne 200 km/h. Cena by se neměla dostat přes půl milionu korun.

Na trhu s malými, ale rychlými vozy, začíná být poměrně živo. Máme tu Fabii RS, Fiestu ST, Ibizu FR a Cupru či Polo GTI, které přijde během letošního roku.

Tip: České ceny pětidveřového Coltu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků