Mitsubishi Colt CZC: ostré coupé-cabrio

Po více než dvou letech od uvedení nové generace modelu Colt, přichází japonská automobilka s další variantou. Do boje o zájem zákazníků vyráží Colt CZC, coupé-cabrio s přeplňovaným motorem pod kapotou. Je na co se těšit?
Mitsubishi Colt CZC: ostré coupé-cabrio

Na jaře se na ženevském autosalonu představí oficiálně nový model z dílny japonské automobilky Mitsubishi a designového centra Pininfarina, Colt CZC. Ten je postaven na prodloužené platformě bězného hatchbacku (rozvor narostl na 2 500 mm) a to z důvodu snadnějšího uspořádání interiéru. Právě použití většího podvozku umožnil osadit malý Colt pevnou stahovací střechou, která v poslední době vytlačuje tradiční plátěné. Colt CZC je klasické coupé-cabrio s uspořádáním 2+2 a dostatečně velkým zavazadelníkem.

Pod kapotu Coltu CZC by se měl dostat přeplňovaný motor o objemu 1,5 litru MIVEC, který dává výkon 110 kW (150 k). Colt s ním zrychlí na stovku za 8,4 s a dosáhne maximální rychlosti 202 km/h. Nabízí se i nasazení stejného motoru, ovšem bez přeplňování, o výkonu 80 kW (109 k).

Colt CZC by se měl na trhu objevit do léta tohoto roku, když se má jeho výroba spustit na počátku března nedaleko italského Turína v továrně Pininfarino Bairo. Tam bude Mitsubishi dodávat podvozek a další komponenty, Pininfarina se pak postará o zabudování karosérie a dalších prvků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi Colt CZC

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků