Mitsubishi Colt Black Hawk: černý jestřáb na kolech

Speciální tovární edice se většinou těší velkému zájmu a jinak by to nemělo dopadnout ani s vyladěným Mitsubishi Colt.

Malý Colt není v našich končinách nijak mimořádně populárním vozem. Těžko říci, z jakého důvodu, ale jsou trhy, kde je Colt opravdovým trhákem a to i mezi těmi, kteří hledají za volantem zábavu.

Právě pro vybrané trhy přichází speciální edice malého vozu s přízviskem Black Hawk. I když může název svádět srovnávat malý Colt se známým vrtulníkem Sikorsky, podobnost je skutečně jen ve jménu.

Speciální edice v podstatě nepřináší nic nového, protože po technické stránce je vše při starém. Black Hawk bude nabízen s dvojicí motorů. Tříválcem 1,1 o výkonu 55 kW (75 k) a točivém momentu 100 Nm a pak s vrcholnou motorizací 1,5 turbo, kterou lez najít v modelu CZT. 110 kW (150 k) a 210 Nm točivého momentu se pak již postará o výbornou akceleraci. Na stovku to zvládne za 7,5 s a dosáhne maximální rychlosti 210 km/h.

V čem je tedy Black Hawk jiný? Jednoduše ve výbavě a v barvách. Základem je černá metalická barva s nezbytnými rychlými pruhy. Obě motorizace navíc dostaly kola s novým designem. Slabší verze 16" s pneu 205/45 a silnější 17" s pneu 205/40.

A vše ostatní je pak zaměřeno na interiér. Sportovní sedačky, všechny čtyři kotoučové brzy, CD přehrávač, nezbytné loga Black Hawk, klima a mnoho dalšího. Exkluzivitu navíc zajišťuje, že do prodeje půjde jen 400 kusů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi Colt Black Hawk

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků