Mitsubishi Colt Black Hawk: černý jestřáb na kolech

Speciální tovární edice se většinou těší velkému zájmu a jinak by to nemělo dopadnout ani s vyladěným Mitsubishi Colt.

Malý Colt není v našich končinách nijak mimořádně populárním vozem. Těžko říci, z jakého důvodu, ale jsou trhy, kde je Colt opravdovým trhákem a to i mezi těmi, kteří hledají za volantem zábavu.

Právě pro vybrané trhy přichází speciální edice malého vozu s přízviskem Black Hawk. I když může název svádět srovnávat malý Colt se známým vrtulníkem Sikorsky, podobnost je skutečně jen ve jménu.

Speciální edice v podstatě nepřináší nic nového, protože po technické stránce je vše při starém. Black Hawk bude nabízen s dvojicí motorů. Tříválcem 1,1 o výkonu 55 kW (75 k) a točivém momentu 100 Nm a pak s vrcholnou motorizací 1,5 turbo, kterou lez najít v modelu CZT. 110 kW (150 k) a 210 Nm točivého momentu se pak již postará o výbornou akceleraci. Na stovku to zvládne za 7,5 s a dosáhne maximální rychlosti 210 km/h.

V čem je tedy Black Hawk jiný? Jednoduše ve výbavě a v barvách. Základem je černá metalická barva s nezbytnými rychlými pruhy. Obě motorizace navíc dostaly kola s novým designem. Slabší verze 16" s pneu 205/45 a silnější 17" s pneu 205/40.

A vše ostatní je pak zaměřeno na interiér. Sportovní sedačky, všechny čtyři kotoučové brzy, CD přehrávač, nezbytné loga Black Hawk, klima a mnoho dalšího. Exkluzivitu navíc zajišťuje, že do prodeje půjde jen 400 kusů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi Colt Black Hawk

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků