Mitsubishi Colt 3D už příští jaro

Na letošním pařížském autosalonu se představí nová karosářská verze Mitsubishi Coltu. Oproti pětidvéřovému modelu bude mít třídvéřák dynamičtější vzhled, menší délku a jeho cena bude o cca tisíc liber nižší než cena pětidveřového hatchbacku; začínat bude na cca osmi tisících librách (Zdroj: What car). Colt 3D bude vycházet ze studie CZ3, vzhledově se však více přiblíží sériové pětidveřové verzi.

Vůz bude nabízen se stejnými motory jako pětidvéřák, tedy 1.1 55 kW, 1.3 70 kW a 1.5 80 kW, milovníky nafty uspokojí motor 1.5d s výkonem 70 kW. Nejvýkonnější verzí pak bude model CZT, který dostane přeplňovaný 1.5l benzín s výkonem 110 kW - na stovku se dostane za osm sekund, maximálka bude přes 200 km/h. Všechny motory bude možné kombinovat s automatem Allshift, kterému nebude chybět sekvenční řazení.

 Nový třídveřový Colt (Zdroj: What car)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pětidveřová verze připomíná spíš MPV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků