Mitsubishi Airtrek: Novinka od tří diamantů

Airtrek je dalším modelem v početné nabídce sportovně užitkových automobilů japonské značky Mitsubishi.
Mitsubishi Airtrek: Novinka od tří diamantů

Airtrek spojuje jízdní vlastnosti sportovně užitkového automobilu s klasickým vanem. Rozvor 2 625 mm bude v této třídě jen těžko hledat přemožitele a je hlavní devizou pro pohodlné cestování pěti dospělých osob i na dlouhé trasy.

Na druhé straně světlá výška 195 mm a pneumatiky o rozměru 215/60 R16 a možnost přiřadit pohon obou náprav je zárukou toho, že se Airtrek neztratí ani mimo zpevněné silnice.

Pro pohon Airtreku jsou určeny dvě zážehové pohonné jednotky. První je čtyřválec, vybavený vícebodovým vstřikováním paliva, o objemu dva litry. Maximální výkon dvoulitru je 126 ks. Druhou pohonnou jednotkou je také čtyřválec. Tentokrát však o objemu 2.4 a s přímým vstřikem paliva GDI.. Čtyřválec GDI nabízí největší výkon 139 ks.

Výkon obou motorů je na poháněná kola přenášen přes čtyřstupňovou automatickou převodovkou INVECS-II, které umožňuje i manuální řazení převodových stupňů. (podobně jako převodovka Tiptronic u koncernu VW).

Airtrek nabízí tři úrovně výbavy a celou řadu prvků příplatkové výbavy, v nichž najdeme i kožené čalounění nebo navigační zařízení využívající DVD disků.

Mitsubishi Airtrek je určen pro japonský trh, kde by se mělo prodat cca 60 000 automobilů za rok. Export na evropský či americký trh zatím nebyl potvrzen, ale v obecné rovině je ho možné očekávat ve výhledu cca jednoho roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků