Mitsubishi Airtrek: Novinka od tří diamantů

Airtrek je dalším modelem v početné nabídce sportovně užitkových automobilů japonské značky Mitsubishi.
Mitsubishi Airtrek: Novinka od tří diamantů

Airtrek spojuje jízdní vlastnosti sportovně užitkového automobilu s klasickým vanem. Rozvor 2 625 mm bude v této třídě jen těžko hledat přemožitele a je hlavní devizou pro pohodlné cestování pěti dospělých osob i na dlouhé trasy.

Na druhé straně světlá výška 195 mm a pneumatiky o rozměru 215/60 R16 a možnost přiřadit pohon obou náprav je zárukou toho, že se Airtrek neztratí ani mimo zpevněné silnice.

Pro pohon Airtreku jsou určeny dvě zážehové pohonné jednotky. První je čtyřválec, vybavený vícebodovým vstřikováním paliva, o objemu dva litry. Maximální výkon dvoulitru je 126 ks. Druhou pohonnou jednotkou je také čtyřválec. Tentokrát však o objemu 2.4 a s přímým vstřikem paliva GDI.. Čtyřválec GDI nabízí největší výkon 139 ks.

Výkon obou motorů je na poháněná kola přenášen přes čtyřstupňovou automatickou převodovkou INVECS-II, které umožňuje i manuální řazení převodových stupňů. (podobně jako převodovka Tiptronic u koncernu VW).

Airtrek nabízí tři úrovně výbavy a celou řadu prvků příplatkové výbavy, v nichž najdeme i kožené čalounění nebo navigační zařízení využívající DVD disků.

Mitsubishi Airtrek je určen pro japonský trh, kde by se mělo prodat cca 60 000 automobilů za rok. Export na evropský či americký trh zatím nebyl potvrzen, ale v obecné rovině je ho možné očekávat ve výhledu cca jednoho roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků