Mitsubishi Airtrek: Novinka od tří diamantů

Airtrek je dalším modelem v početné nabídce sportovně užitkových automobilů japonské značky Mitsubishi.
Mitsubishi Airtrek: Novinka od tří diamantů

Airtrek spojuje jízdní vlastnosti sportovně užitkového automobilu s klasickým vanem. Rozvor 2 625 mm bude v této třídě jen těžko hledat přemožitele a je hlavní devizou pro pohodlné cestování pěti dospělých osob i na dlouhé trasy.

Na druhé straně světlá výška 195 mm a pneumatiky o rozměru 215/60 R16 a možnost přiřadit pohon obou náprav je zárukou toho, že se Airtrek neztratí ani mimo zpevněné silnice.

Pro pohon Airtreku jsou určeny dvě zážehové pohonné jednotky. První je čtyřválec, vybavený vícebodovým vstřikováním paliva, o objemu dva litry. Maximální výkon dvoulitru je 126 ks. Druhou pohonnou jednotkou je také čtyřválec. Tentokrát však o objemu 2.4 a s přímým vstřikem paliva GDI.. Čtyřválec GDI nabízí největší výkon 139 ks.

Výkon obou motorů je na poháněná kola přenášen přes čtyřstupňovou automatickou převodovkou INVECS-II, které umožňuje i manuální řazení převodových stupňů. (podobně jako převodovka Tiptronic u koncernu VW).

Airtrek nabízí tři úrovně výbavy a celou řadu prvků příplatkové výbavy, v nichž najdeme i kožené čalounění nebo navigační zařízení využívající DVD disků.

Mitsubishi Airtrek je určen pro japonský trh, kde by se mělo prodat cca 60 000 automobilů za rok. Export na evropský či americký trh zatím nebyl potvrzen, ale v obecné rovině je ho možné očekávat ve výhledu cca jednoho roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků