Místo volantu kleště, místo sedačky kyblík. Takové auto zastavili policisté

Jízdu vskutku odvážného řidiče museli řešit dopravní policisté z oddělení Norfolku a Suffolku v Anglii. Jistý šofér zde totiž v obytné části projížděl svůj částečně rozebraný Peugeot 206, kterému chyběly vcelku důležité součástky.

Policisté na noční hlídce v přístavním městě Kings Lynn zřejmě nemohli uvěřit vlastním očím, když ve světle pouličních lamp zahlédli na silnici jedoucí Peugeot 206 v naprosto ubohém technickém stavu.

Vozidlu chyběla přední maska včetně světlometů a blatníků, nehledě na rezervní kola s podhuštěnými pneumatikami. To však byly pouhé maličkosti. Šofér se totiž rozhodl na silnici vydat i přesto, že v interiéru neměl sedačky ani volant.

Řidič si spletl pedály při parkování. Lamborghini nedopadlo dobře

Řidič si spletl pedály při parkování. Lamborghini nedopadlo dobře

Řízení tak bylo obstaráno samosvornými kleštěmi upnutými na řídící tyč a místo sedačky řidič usedl na malý kyblík položený na podlaze.

Policisté z oddělení Norfolku a Suffolku na svém Twitteru sice nezmínili důvod řidičovy noční projížďky, ale můžeme pouze odhadovat, že chudák potřeboval svůj rozebraný, opravovaný Peugeot jen přemístit na jiné příhodnější místo a spáchat tento odvážný čin se rozhodl raději pod rouškou noci.

Podle strážníků spáchal řidič celou hromadu přestupků, jejichž většina se samozřejmě týkala technického stavu vozidla, které nemělo na silnici vůbec co dělat.

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

dnes | Milan Lažanský | 14 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 42 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků