Miroslav Jandík na Kopné s WRC!

Na předposledním rallysprintu letošní sezóny IX.Rallysprint Kopná se objeví i Miroslav Jandík se svým spolujezdcem Radimem Chrasteckým. Nepojede však, jak jsme u něj zvyklí s bílo - zeleným Mitsubishi Lancer EVO VI., nýbrž s vozem kategorie WRC.
Miroslav Jandík na Kopné s WRC!

Dostal totiž nabídku startovat s vozem Toyota Corolla WRC, které připravuje firma JM Engineering. Vyrazit do soutěže s tímto výkonným vozem umožnila dohoda mezi p.J.Hasíkem a firmou Defend-lock Motorsport, za kterou Mirek Jandík startuje.

Samotný jezdec se k tomuto startu staví zatím rozpačitě. „Nevím jestli nám toto WRCko sedne. Ani nevím co bych měl od něj vlastně očekávat. V každém případě se jedná pouze o jeden start s tímto vozem. Bylo mi nabídnuto startovat, buď na Kopné, nebo při sprintu v Praze. Vzhledem k domácímu prostředí jsem si vybral soutěž ve Slušovicích. Co se bude odvíjet dál, to se uvidí až po soutěži, respektive na konci roku.

Letošní rok ovšem dokončíme s Mitsubishi. Nyní se zaměřujeme na boj o titul, který vyvrcholí v Třebíči. Proto nepojedeme ani na slovenskou Mikona rally přesto, že jsme dostali pozvánku,“ řekl Miroslav Jandík. Na Kopné pojede se starším vozem Corolla. Věří, že se mu povede stejně dobře, jako za volantem enkového Mitsubishi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků