Miroslav Jandík na Kopné s WRC!

Na předposledním rallysprintu letošní sezóny IX.Rallysprint Kopná se objeví i Miroslav Jandík se svým spolujezdcem Radimem Chrasteckým. Nepojede však, jak jsme u něj zvyklí s bílo - zeleným Mitsubishi Lancer EVO VI., nýbrž s vozem kategorie WRC.
Miroslav Jandík na Kopné s WRC!

Dostal totiž nabídku startovat s vozem Toyota Corolla WRC, které připravuje firma JM Engineering. Vyrazit do soutěže s tímto výkonným vozem umožnila dohoda mezi p.J.Hasíkem a firmou Defend-lock Motorsport, za kterou Mirek Jandík startuje.

Samotný jezdec se k tomuto startu staví zatím rozpačitě. „Nevím jestli nám toto WRCko sedne. Ani nevím co bych měl od něj vlastně očekávat. V každém případě se jedná pouze o jeden start s tímto vozem. Bylo mi nabídnuto startovat, buď na Kopné, nebo při sprintu v Praze. Vzhledem k domácímu prostředí jsem si vybral soutěž ve Slušovicích. Co se bude odvíjet dál, to se uvidí až po soutěži, respektive na konci roku.

Letošní rok ovšem dokončíme s Mitsubishi. Nyní se zaměřujeme na boj o titul, který vyvrcholí v Třebíči. Proto nepojedeme ani na slovenskou Mikona rally přesto, že jsme dostali pozvánku,“ řekl Miroslav Jandík. Na Kopné pojede se starším vozem Corolla. Věří, že se mu povede stejně dobře, jako za volantem enkového Mitsubishi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Autoklub ADAC otestoval šestnáct letních pneumatik v rozměru 205/55 R16 V a čtrnáct plášťů 175/65 R14 T.

včera | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků