Minuli jste odbočku? Hlavně nebuďte zbrklí! Můžete dopadnout jako tento řidič

Sjezd z dálnice může být náročnějším úkolem, než se na první pohled zdá. Zvláště, pokud jste nerozhodní.

Pravděpodobně jste se s tím už setkali. Zrovna nedávno jsem, znuděně zahleděn do plynoucí dopravy před sebou, musel najednou rychle reagovat. Radar nouzového brzdění si začal hlasitým pípáním vynucovat pozornost a já zadupnul brzdu. To protože řidič předemnou začala zmatkovitě brzdit. Minul totiž sjezd, do kterého se chtěl ještě vrhnout.

Někteří šoféři se zkrátka kolem odboček nejen na víceproudých silnicích sami vystavují stresu, ze kterého dělají chyby. Místo toho, aby raději odbočili na výjezdu následujícím. Náhlé rozhodnutí, na které už nedokážeme tak rychle reagovat, pak mohou skončit jako nedávno u San Francisca.

Co dělat při dopravní nehodě? Na tyto kroky nesmíte zapomenout

Co dělat při dopravní nehodě? Na tyto kroky nesmíte zapomenout

Palubní kamera vozu jedoucího za popisovaným incidentem zachytila právě takovéto rozhodnutí na poslední chvíli. Řidič v SUV manévr v tunelu nezvládl a tvrdě svým vozem narazil do sloupu. Náraz svou intenzitou auto převrátil na bok. Situaci navíc komplikoval fakt, že na daném místě bylo pro ostatní motoristy riskantní zastavit a pomoci.

Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

dnes | Vladimír Kadera | 54 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 82 příspěvků
TEST Hyundai i20 1.0 T-GDI DCT: Když chcete prostě jen auto

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Hyundai se v segmentu B rozhodně nemá za co stydět. Nabízí dobře vybavený model se spoustou zajímavých funkcí. Má ale něco navíc?

7.  2.  2019 | David Rusol | 97 příspěvků