Minuli jste odbočku? Hlavně nebuďte zbrklí! Můžete dopadnout jako tento řidič

Sjezd z dálnice může být náročnějším úkolem, než se na první pohled zdá. Zvláště, pokud jste nerozhodní.

Pravděpodobně jste se s tím už setkali. Zrovna nedávno jsem, znuděně zahleděn do plynoucí dopravy před sebou, musel najednou rychle reagovat. Radar nouzového brzdění si začal hlasitým pípáním vynucovat pozornost a já zadupnul brzdu. To protože řidič předemnou začala zmatkovitě brzdit. Minul totiž sjezd, do kterého se chtěl ještě vrhnout.

Někteří šoféři se zkrátka kolem odboček nejen na víceproudých silnicích sami vystavují stresu, ze kterého dělají chyby. Místo toho, aby raději odbočili na výjezdu následujícím. Náhlé rozhodnutí, na které už nedokážeme tak rychle reagovat, pak mohou skončit jako nedávno u San Francisca.

Co dělat při dopravní nehodě? Na tyto kroky nesmíte zapomenout

Co dělat při dopravní nehodě? Na tyto kroky nesmíte zapomenout

Palubní kamera vozu jedoucího za popisovaným incidentem zachytila právě takovéto rozhodnutí na poslední chvíli. Řidič v SUV manévr v tunelu nezvládl a tvrdě svým vozem narazil do sloupu. Náraz svou intenzitou auto převrátil na bok. Situaci navíc komplikoval fakt, že na daném místě bylo pro ostatní motoristy riskantní zastavit a pomoci.

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků