Minuli jste odbočku? Hlavně nebuďte zbrklí! Můžete dopadnout jako tento řidič

Sjezd z dálnice může být náročnějším úkolem, než se na první pohled zdá. Zvláště, pokud jste nerozhodní.

Pravděpodobně jste se s tím už setkali. Zrovna nedávno jsem, znuděně zahleděn do plynoucí dopravy před sebou, musel najednou rychle reagovat. Radar nouzového brzdění si začal hlasitým pípáním vynucovat pozornost a já zadupnul brzdu. To protože řidič předemnou začala zmatkovitě brzdit. Minul totiž sjezd, do kterého se chtěl ještě vrhnout.

Někteří šoféři se zkrátka kolem odboček nejen na víceproudých silnicích sami vystavují stresu, ze kterého dělají chyby. Místo toho, aby raději odbočili na výjezdu následujícím. Náhlé rozhodnutí, na které už nedokážeme tak rychle reagovat, pak mohou skončit jako nedávno u San Francisca.

Co dělat při dopravní nehodě? Na tyto kroky nesmíte zapomenout

Co dělat při dopravní nehodě? Na tyto kroky nesmíte zapomenout

Palubní kamera vozu jedoucího za popisovaným incidentem zachytila právě takovéto rozhodnutí na poslední chvíli. Řidič v SUV manévr v tunelu nezvládl a tvrdě svým vozem narazil do sloupu. Náraz svou intenzitou auto převrátil na bok. Situaci navíc komplikoval fakt, že na daném místě bylo pro ostatní motoristy riskantní zastavit a pomoci.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků