Minuli jste odbočku? Hlavně nebuďte zbrklí! Můžete dopadnout jako tento řidič

Sjezd z dálnice může být náročnějším úkolem, než se na první pohled zdá. Zvláště, pokud jste nerozhodní.

Pravděpodobně jste se s tím už setkali. Zrovna nedávno jsem, znuděně zahleděn do plynoucí dopravy před sebou, musel najednou rychle reagovat. Radar nouzového brzdění si začal hlasitým pípáním vynucovat pozornost a já zadupnul brzdu. To protože řidič předemnou začala zmatkovitě brzdit. Minul totiž sjezd, do kterého se chtěl ještě vrhnout.

Někteří šoféři se zkrátka kolem odboček nejen na víceproudých silnicích sami vystavují stresu, ze kterého dělají chyby. Místo toho, aby raději odbočili na výjezdu následujícím. Náhlé rozhodnutí, na které už nedokážeme tak rychle reagovat, pak mohou skončit jako nedávno u San Francisca.

Co dělat při dopravní nehodě? Na tyto kroky nesmíte zapomenout

Co dělat při dopravní nehodě? Na tyto kroky nesmíte zapomenout

Palubní kamera vozu jedoucího za popisovaným incidentem zachytila právě takovéto rozhodnutí na poslední chvíli. Řidič v SUV manévr v tunelu nezvládl a tvrdě svým vozem narazil do sloupu. Náraz svou intenzitou auto převrátil na bok. Situaci navíc komplikoval fakt, že na daném místě bylo pro ostatní motoristy riskantní zastavit a pomoci.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

včera | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků