To bylo rychlé! Novým ministrem dopravy bude Vladimír Kremlík

Dva dny poté, co ministr dopravy Dan Ťok oznámil konec působení ve své funkci, došlo k zveřejnění jména jeho nástupce. Novým ministrem dopravy se stane právník Vladimír Kremlík.

K jmenování Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy dojde 30. dubna. Vychází to z informací, které přinesl deník E15.cz. Dosavadní ministr dopravy Dan Ťok, který ve funkci působil od konce roku 2014 a stal se nejdéle sloužícím šéfem resortu v historii České republiky, složil mandát na vlastní žádost s tím, že z vlády chtěl už delší dobu odejít a nechce být nadále v politice.

Je to oficiální: Dan Ťok končí ve funkci ministra dopravy

Je to oficiální: Dan Ťok končí ve funkci ministra dopravy

Ťok s premiérem Andrejem Babišem údajně už dříve uzavřel gentlemanskou dohodu, že své plány nebude nikde potvrzovat a nechá celý scénář na něm. Působení Ťoka na ministerstvu dopravy bylo podle Babiše úspěšné a prý se nemá za co stydět. Ťokovi však bylo i hodně vytýkáno. Třeba nerealizovaná dostavba velkého pražského okruhu, loňský kolaps na D1 či billboardy u dálnic, které se navzdory zákazu stále nepodařilo zcela odstranit.

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Babiš dnes o změnách ve vládě jednal s prezidentem Milošem Zemanem, který s přeloženými návrhy souhlasil. Nešlo totiž pouze o Ťoka. Končí totiž také ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, která nedávno šokovala výroky o mobilních datech. Nahradí ji Karel Havlíček, dosavadní místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků