To bylo rychlé! Novým ministrem dopravy bude Vladimír Kremlík

Dva dny poté, co ministr dopravy Dan Ťok oznámil konec působení ve své funkci, došlo k zveřejnění jména jeho nástupce. Novým ministrem dopravy se stane právník Vladimír Kremlík.

K jmenování Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy dojde 30. dubna. Vychází to z informací, které přinesl deník E15.cz. Dosavadní ministr dopravy Dan Ťok, který ve funkci působil od konce roku 2014 a stal se nejdéle sloužícím šéfem resortu v historii České republiky, složil mandát na vlastní žádost s tím, že z vlády chtěl už delší dobu odejít a nechce být nadále v politice.

Je to oficiální: Dan Ťok končí ve funkci ministra dopravy

Je to oficiální: Dan Ťok končí ve funkci ministra dopravy

Ťok s premiérem Andrejem Babišem údajně už dříve uzavřel gentlemanskou dohodu, že své plány nebude nikde potvrzovat a nechá celý scénář na něm. Působení Ťoka na ministerstvu dopravy bylo podle Babiše úspěšné a prý se nemá za co stydět. Ťokovi však bylo i hodně vytýkáno. Třeba nerealizovaná dostavba velkého pražského okruhu, loňský kolaps na D1 či billboardy u dálnic, které se navzdory zákazu stále nepodařilo zcela odstranit.

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Babiš dnes o změnách ve vládě jednal s prezidentem Milošem Zemanem, který s přeloženými návrhy souhlasil. Nešlo totiž pouze o Ťoka. Končí totiž také ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, která nedávno šokovala výroky o mobilních datech. Nahradí ji Karel Havlíček, dosavadní místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků