To bylo rychlé! Novým ministrem dopravy bude Vladimír Kremlík

Dva dny poté, co ministr dopravy Dan Ťok oznámil konec působení ve své funkci, došlo k zveřejnění jména jeho nástupce. Novým ministrem dopravy se stane právník Vladimír Kremlík.

K jmenování Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy dojde 30. dubna. Vychází to z informací, které přinesl deník E15.cz. Dosavadní ministr dopravy Dan Ťok, který ve funkci působil od konce roku 2014 a stal se nejdéle sloužícím šéfem resortu v historii České republiky, složil mandát na vlastní žádost s tím, že z vlády chtěl už delší dobu odejít a nechce být nadále v politice.

Je to oficiální: Dan Ťok končí ve funkci ministra dopravy

Je to oficiální: Dan Ťok končí ve funkci ministra dopravy

Ťok s premiérem Andrejem Babišem údajně už dříve uzavřel gentlemanskou dohodu, že své plány nebude nikde potvrzovat a nechá celý scénář na něm. Působení Ťoka na ministerstvu dopravy bylo podle Babiše úspěšné a prý se nemá za co stydět. Ťokovi však bylo i hodně vytýkáno. Třeba nerealizovaná dostavba velkého pražského okruhu, loňský kolaps na D1 či billboardy u dálnic, které se navzdory zákazu stále nepodařilo zcela odstranit.

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Babiš dnes o změnách ve vládě jednal s prezidentem Milošem Zemanem, který s přeloženými návrhy souhlasil. Nešlo totiž pouze o Ťoka. Končí totiž také ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, která nedávno šokovala výroky o mobilních datech. Nahradí ji Karel Havlíček, dosavadní místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 21 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek