To bylo rychlé! Novým ministrem dopravy bude Vladimír Kremlík

Dva dny poté, co ministr dopravy Dan Ťok oznámil konec působení ve své funkci, došlo k zveřejnění jména jeho nástupce. Novým ministrem dopravy se stane právník Vladimír Kremlík.

K jmenování Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy dojde 30. dubna. Vychází to z informací, které přinesl deník E15.cz. Dosavadní ministr dopravy Dan Ťok, který ve funkci působil od konce roku 2014 a stal se nejdéle sloužícím šéfem resortu v historii České republiky, složil mandát na vlastní žádost s tím, že z vlády chtěl už delší dobu odejít a nechce být nadále v politice.

Je to oficiální: Dan Ťok končí ve funkci ministra dopravy

Je to oficiální: Dan Ťok končí ve funkci ministra dopravy

Ťok s premiérem Andrejem Babišem údajně už dříve uzavřel gentlemanskou dohodu, že své plány nebude nikde potvrzovat a nechá celý scénář na něm. Působení Ťoka na ministerstvu dopravy bylo podle Babiše úspěšné a prý se nemá za co stydět. Ťokovi však bylo i hodně vytýkáno. Třeba nerealizovaná dostavba velkého pražského okruhu, loňský kolaps na D1 či billboardy u dálnic, které se navzdory zákazu stále nepodařilo zcela odstranit.

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Babiš dnes o změnách ve vládě jednal s prezidentem Milošem Zemanem, který s přeloženými návrhy souhlasil. Nešlo totiž pouze o Ťoka. Končí totiž také ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, která nedávno šokovala výroky o mobilních datech. Nahradí ji Karel Havlíček, dosavadní místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

včera | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 48 příspěvků
Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Hyundai i30 N Performance (minitest)

Najděte mi auto s výkonem přes dvě stě sedmdesát koní, samosvorným diferenciálem a manuální převodovkou za sedm set tisíc.

11.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 51 příspěvků